HaberlerDünyaKongre baskınında ölenlerin sayısı 4'e yükseldi

Kongre baskınında ölenlerin sayısı 4'e yükseldi

ABD Kongresinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın destekçileri ile polis arasında yaşanan çatışmada ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

Kongre baskınında ölenlerin sayısı 4'e yükseldi

ABD'de 3 Kasım 2020'deki başkanlık seçim sonuçlarına göre belirlenen delege oylarının sayılıp sonuçların resmen tescil edileceği Kongre oturumuna, ABD Başkanı Donald Trump'ın destekçileri baskın düzenledi.

Trump'ın, seçim sonuçlarını kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından destekçileri kongreye gelerek polise karşı direndi.

Çıkan olaylar nedeniyle Kongre binasının kapıları kapatıldı. Trump'ın destekçileri ile polis arasında arbede yaşandı. Göstericiler daha sonra Kongre binasına girdi.

Kongre binasındaki olaylar sırasında 4 kişi öldü. Ölenlerin kim tarafından ve nasıl vurulduklarına dair bir bilgi paylaşılmadı.

Olayların ardından 52 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

ABD'nin Virginia eyaletinde silahlı gruplar sokaklara indiABD'nin Virginia eyaletinde silahlı gruplar sokaklara indiRusya’da bir kayak merkezine düşen çığın altında 12 kişi kaldıRusya’da bir kayak merkezine düşen çığın altında 12 kişi kaldıFransa'da Covid-19 nedeniyle ölü sayısı 70 bini geçtiFransa'da Covid-19 nedeniyle ölü sayısı 70 bini geçtiArtan vakalar nedeni ile Venezuela'da bir hafta karantina uygulanacakArtan vakalar nedeni ile Venezuela'da bir hafta karantina uygulanacakSiyonist işgal rejimi 2020 yılında Filistinli gazetecilere yönelik 490 hak ihlali yaptıSiyonist işgal rejimi 2020 yılında Filistinli gazetecilere yönelik 490 hak ihlali yaptı
SIRADAKİ HABER