HaberlerDünyaKomelî İslamî Kürdistan 4'üncü Olağan Kongre'de isim değişikliğine gitti

Komelî İslamî Kürdistan 4'üncü Olağan Kongre'de isim değişikliğine gitti

Irak Kürdistanı'nda Komelî İslamî Kurdistan'ın (Kürdistan İslam Topluluğu Partisi) dün gerçekleşen 4'üncü Olağan Kongresi'nde seçime tek aday olarak giren eski Genel Başkan Ali Bapir güven tazelerken partinin yeni adı Komelî Dadgerî Kurdistan oldu.

Komelî İslamî Kürdistan 4'üncü Olağan Kongre'de isim değişikliğine gitti

Dün gerçekleşen ve 892 delegenin oy kullandığı Kongre'de eski Genel Başkan Ali Bapir 4'üncü kez Parti Genel Başkanı olarak seçildi.

Süleymaniye'de dün başlayan 4'üncü Olağan Kongre'de yapılan başkanlık oylamasının ardından bugün de partinin Genel İdare Kurulu (GİK) üyelerinin seçimi yapıldı.

Kongrenin 2'nci gününde partinin Genel İdare Kurulu üyelerinin seçimi için oy kullanıldı. Toplamda 68 adayın yarıştığı oylamada 22 kişi oy çokluğuyla partinin yeni GİK üyesi olarak seçildi.

Kongre'deki en önemli kararlardan biri de partinin ismi konusundaki değişiklik oldu.

Yapılan oylamalarda, Komelî İslamî Kurdistan olan partinin adı, oy çokluğuyla Komelî Dadgerî Kurdistan (Kürdistan Adalet Topluluğu Partisi) olarak değiştirildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER