HaberlerDünyaKoalisyon güçleri sınır hattını vurdu

Koalisyon güçleri sınır hattını vurdu

Şanlıurfa’nın Akçakale sınırı karşısında bulunan Tel-Abyad, Koalisyon güçleri savaş uçakları tarafından vuruldu.

Koalisyon güçleri sınır hattını vurdu

Saat 20.15 sularında başlayan bombalama iki ayrı noktada 3 defa gerçekleşti. İlk bombalama Akçakale’ye 8 kilometre mesafede bulunan Salihler Mahallesi karşısına, ikinci hedef de Akçakale ilçe merkezinde Belediyeye ait garajın karşısında bulunan petrol arıtma tesisleri oldu.

Koalisyon güçleri tarafından atılan bombaların etkisi ile çıkan yangın ilçede çıplak göz ile görülürken halk sokağa döküldü. Sınıra yakın yerlerde oturan vatandaşlara ait evlerin camları kırıldı. Kobani’de hâkimiyeti ele geçiren PYD ve beraberinde güçler Akçakale karşısında bulunan Tel-Abyad’ı ele geçirmek için hazırlık yaptığı biliniyor. Halen Tel-Abyad’ı elinde bulunduran IŞİD kenti korumak için son bir hafta içerisinde hendekler kazıp hazırlık yapıyordu. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

ABD'de bir günde Covid-19 nedeniyle 4 binden fazla kişi öldüABD'de bir günde Covid-19 nedeniyle 4 binden fazla kişi öldüDünya Müslüman Âlimler Birliği Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri kınadıDünya Müslüman Âlimler Birliği Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri kınadıAlmanya'da cesetlerin yakıldığı krematoryumlarda da yer kalmadıAlmanya'da cesetlerin yakıldığı krematoryumlarda da yer kalmadıHollanda'da hükümet istifa ettiHollanda'da hükümet istifa ettiKürdistan Bölgesi'nde Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybettiKürdistan Bölgesi'nde Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER