HaberlerDünyaKeşmir'de çıkan çatışmada 2 Pakistan askeri hayatını kaybetti

Keşmir'de çıkan çatışmada 2 Pakistan askeri hayatını kaybetti

​Pakistan Ordusu Halkla İlişkiler Biriminin (ISPR) yaptığı açıklamada, Hindistan ile Pakistan arasında Keşmir Kontrol Hattı'nda meydana gelen çatışmada 2 Pakistan askerinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Keşmir'de çıkan çatışmada 2 Pakistan askeri hayatını kaybetti

Yapılan açıklamada Hindistan birliklerinin Bagsar bölgesinde ateşkes ihlalinde bulunduğu, Pakistan askerlerinin derhal yanıt verdiği ve işgalci Hint askerlerinin çok sayıda kayıp verdiği ifade edildi.

Çatışmada 2 Pakistan askerinin de hayatını kaybettiği bildirildi.

Pakistan ve Hindistan arasında 2003'te ateşkes antlaşması imzalandı. Ancak ateşkes antlaşmasının ihlal edilmesi konusunda iki taraf da birbirlerini suçluyor.

İLGİLİ HABERLER

Dünya geneli Covid-19'dan iyileşenlerin sayısı 68 milyonu aştıDünya geneli Covid-19'dan iyileşenlerin sayısı 68 milyonu aştıMısır'da tarihe ışık tutacak 2 bin 500 yıllık arkeolojik keşifMısır'da tarihe ışık tutacak 2 bin 500 yıllık arkeolojik keşifİtalya'da son 24 saatte Covid-19 kaynaklı 377 ölümİtalya'da son 24 saatte Covid-19 kaynaklı 377 ölümİngiltere 38 bin Covid-19 vakası ve 671 ölüm bildirdiİngiltere 38 bin Covid-19 vakası ve 671 ölüm bildirdiTaliban, ABD ve Katar arasında üçlü görüşmeTaliban, ABD ve Katar arasında üçlü görüşme
SIRADAKİ HABER