HaberlerDünyaKeşmir'de çıkan çatışmada 2 Pakistan askeri hayatını kaybetti

Keşmir'de çıkan çatışmada 2 Pakistan askeri hayatını kaybetti

​Pakistan Ordusu Halkla İlişkiler Biriminin (ISPR) yaptığı açıklamada, Hindistan ile Pakistan arasında Keşmir Kontrol Hattı'nda meydana gelen çatışmada 2 Pakistan askerinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Keşmir'de çıkan çatışmada 2 Pakistan askeri hayatını kaybetti

Yapılan açıklamada Hindistan birliklerinin Bagsar bölgesinde ateşkes ihlalinde bulunduğu, Pakistan askerlerinin derhal yanıt verdiği ve işgalci Hint askerlerinin çok sayıda kayıp verdiği ifade edildi.

Çatışmada 2 Pakistan askerinin de hayatını kaybettiği bildirildi.

Pakistan ve Hindistan arasında 2003'te ateşkes antlaşması imzalandı. Ancak ateşkes antlaşmasının ihlal edilmesi konusunda iki taraf da birbirlerini suçluyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER