HaberlerDünyaKazakistan parlamento seçiminde oy verme işlemi sona erdi

Kazakistan parlamento seçiminde oy verme işlemi sona erdi

Parlamentonun alt kanadı olan 107 sandalyelik meclis için milletvekili seçiminde, ülke genelinde yerel saatle 07.00'da başlayan oy kullanma işlemi, saat 20.00 itibariyle sona erdi.

Kazakistan parlamento seçiminde oy verme işlemi sona erdi

Ülke genelinde kurulan 10 bin 60 sandıkta oy sayımına geçildi. Covid-19 salgını nedeniyle seçimler sıkı tedbirlerle gerçekleştirildi.

Yaklaşık 12 milyon seçmenin olduğu Kazakistan'da, parlamento seçiminde 5 siyasi partiden 312 aday yarışıyor.

Siyasi partiler, parlamentonun alt kanadı olan meclise girmeleri için yüzde 7 barajını geçmeleri gerekiyor. Sonuçlar 7 gün içinde açıklanacak.

İLGİLİ HABERLER

Estonya'nın yeni Başbakanı Kaja Kallas olduEstonya'nın yeni Başbakanı Kaja Kallas olduRusya kasım ayından bu yana salgında en düşük vaka sayısını kaydettiRusya kasım ayından bu yana salgında en düşük vaka sayısını kaydettiEndonezya'daki heyelan nedeniyle işçiler kömür madeninde mahsur kaldıEndonezya'daki heyelan nedeniyle işçiler kömür madeninde mahsur kaldıBrezilya'da Covid-19 tedbirlerini ihmal gerekçesiyle Sağlık Bakanı hakkında soruşturmaBrezilya'da Covid-19 tedbirlerini ihmal gerekçesiyle Sağlık Bakanı hakkında soruşturmaTrump hakkında azil tasarısı Senato'ya sunulduTrump hakkında azil tasarısı Senato'ya sunuldu
SIRADAKİ HABER