HaberlerDünyaKatolik Hristiyanların lideri Papa bugün Irak'a gidiyor

Katolik Hristiyanların lideri Papa bugün Irak'a gidiyor

Vatikan'ın paylaştığı programa göre Papa Francis, 5-8 Mart tarihlerinde gerçekleştireceği ziyarette ilk olarak başkent Bağdat’ta temaslarda bulunacak.

Katolik Hristiyanların lideri Papa bugün Irak'a gidiyor

6 Mart'ta Necef'te Ayetullah Ali Es-Sistani ile görüşecek Papa Francis, daha sonra Ezidilerle bir araya gelecek.

7 Mart'ta Erbil'de Irak Kürdistan Yönetimi ile görüşecek Papa Francis, Musul'u ziyaretinin ardından 8 Mart'ta Vatikan'a dönecek.

Papa Francis, Irak ziyareti ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Uzun zamandır bu kadar acı çeken insanlarla tanışmak istiyordum." ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

Myanmar'daki darbe karşıtı protestolara ordu müdahale etti: 80 ölüMyanmar'daki darbe karşıtı protestolara ordu müdahale etti: 80 ölüMısır'da keşfedilen 3 bin yıllık antik kent dünyaya tanıtıldıMısır'da keşfedilen 3 bin yıllık antik kent dünyaya tanıtıldıİran: Yaptırımlar kaldırılırsa nükleer anlaşmaya geri dönüş yolu da açılırİran: Yaptırımlar kaldırılırsa nükleer anlaşmaya geri dönüş yolu da açılırMyanmar’da ordu darbe karşıtı göstericilere ateş açması sonucu 80 sivil öldüMyanmar’da ordu darbe karşıtı göstericilere ateş açması sonucu 80 sivil öldüBarzani, Irak Başbakanı Kazımi ile görüştüBarzani, Irak Başbakanı Kazımi ile görüştü
SIRADAKİ HABER