HaberlerDünyaKasım ayında 413 Filistinli alıkonuldu

Kasım ayında 413 Filistinli alıkonuldu

Esirler ve insan hakları savunucusu kurumlar, siyonist işgal rejiminin geçtiğimiz Kasım ayındaki alıkoymalara ilişkin açıklamada bulundu.

Kasım ayında 413 Filistinli alıkonuldu

Açıklamada, işgalcilerin geçen Kasım ayında işgal altındaki Filistin topraklarında 49'u çocuk ve 7'si kadın 413 Filistinliyi alıkoyduğu belirtildi.

Raporda, işgalcilerin, Kudüs’te 157, Ramallah ve el-Bire’de 40, el-Halil’de 74, Cenin’de 31, Beytülahim’de 33, Nablus’ta 30, Tulkerem’de ve Kalkilya’da 18, Eriha’da 3, Tubas’ta 7, Selfit’te 1 ve Gazze’de 1 olmak üzere 413 Filistinliyi alıkoyduğu bilgisine yer verildi.

Esirlerin "işgal rejiminin güvenliği için tehlike teşkil ettiğine" karar verilmesi halinde askeri hâkim, suç isnadında bile bulunmadan tutukluluk süresini 5 yıla kadar uzatabiliyor.

İşgal zindanlarında, aralarında 41 kadın, 170 çocuk ve 380 idari tutuklunun yer aldığı yaklaşık 4 bin 400 Filistinli esir bulunduğu bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER