HaberlerDünyaKanada'da Covid-19 salgını nedeniyle mevcut kısıtlamalara yenileri eklendi

Kanada'da Covid-19 salgını nedeniyle mevcut kısıtlamalara yenileri eklendi

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Covid-19 salgını nedeniyle uygulanmakta olan kısıtlamalara yenilerinin eklendiğini açıkladı.

Kanada'da Covid-19 salgını nedeniyle mevcut kısıtlamalara yenileri eklendi

Başbakan Trudeau, Kanada'ya dönen kişiler için havalimanlarında PCR testi yaptırma şartı getirildiğini duyurdu.

Trudeau, ülkeye giriş yapan herkese Covid-19 testi uygulanacağını ve bunun sonucunu beklerken de gelenlerin bir otelde 3 güne kadar zorunlu karantinaya alınacağını söyledi. Trudeau, yeni tedbirlerin insanları ülke dışına zorunlu olmayan gezilere çıkmaktan caydırmayı amaçladığını da belirtti.

Uluslararası seyahatle bağlantılı vakaların, Kanada'daki vakaların yüzde ikisini oluşturduğu belirtiliyor.

Kanada'da salgının başladığı Mart 2020'den bu yana bir dizi kısıtlama uygulamaya konuldu. Ülkeye giren herkesin iki hafta boyunca evinde zorunlu karantinaya girmesi uygulaması halen devam ediyor.

Kanada'da hükümet, 7 Ocak itibarıyla da Kanada'ya uçacak olanlara, kalkıştan 72 saat önce yapılmış ve sonucu negatif olan PCR testi zorunluluğu getirmişti.

Ülkede salgının en yoğun görüldüğü Ontario ve Quebec eyaletlerinde ise zorunlu olmayan iş yerleri halen kapalı bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER