HaberlerDünyaKahire'deki gösteriler devam ediyor

Kahire'deki gösteriler devam ediyor

Mısır'ın başkenti Kahire'deki Ain Şams ve El Matariya bölgesinde yönetime karşı düzenlenen gösteriler polisinin gerçek mermi kullanmasına rağmen devam ediyor. Kahire’de bugün yapılması planlanan eylemler için hükümet, sert tedbirler...

Kahire'deki gösteriler devam ediyor
Mısır'ın başkenti Kahire'deki Ain Şams ve El Matariya bölgesinde yönetime karşı düzenlenen gösteriler polisinin gerçek mermi kullanmasına rağmen devam ediyor.

Kahire’de bugün yapılması planlanan eylemler için hükümet, sert tedbirler aldı. Ayrıca Mısır Polisi, devletin ve hükümetin binalarını korumak için gerçek mermi kullanacağını açıklamıştı. Ain Şams Ve Matariye bölgelerinde eylemleri sonlandırmak birçok polis ve asker olay yerine gönderildiği gibi birçok helikopterin de bölgede uçuş yaptığı belirtiliyor.

Şu ana kadar gösterilerde polisin gerçek mermi kullanması sonucu 1 kişi öldü, 25 kişi yaralandı. Kahire'de Tuğgeneral Gesr el-Süveyş adlı ordu mensubu ise bir otoparkta faili meçhul kişilerce öldürüldü. Ordu mensubuna açılan ateş sonucunda olay yerindeki 2 kişi ise yaralandı. Müslüman Kardeşlerin kaynaklarına göre ise şu ana kadar gösterilerde 9 kişi hayatını kaybetti.

Öte yandan, göstericilerin birçoğu eylemlerinde Rabia işareti yaparken bazıları ise devrik lider Muhammed Mursi'nin posterlerini taşıdı. Eylem yapanlardan bazılarının ise polis tarafından gözaltına alındığı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER