HaberlerDünyaKabil ve Herat'ta patlama: 6 Afgan polisi öldü

Kabil ve Herat'ta patlama: 6 Afgan polisi öldü

​Afganistan'ın başkenti Kabil'de hükümete ait zırhlı bir Land Cruiser'ın hedef alındığı saldırıda en az 2 polisin öldüğü belirtilirken Herat kentinde yol kenarına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu ise 4 güvenlik gücü üyesinin öldüğü kaydedildi.

Kabil ve Herat'ta patlama: 6 Afgan polisi öldü

Afgan polisinin paylaştığı bilgiye göre, ülkenin başkenti Kabil'de meydana gelen 2 ayrı saldırıda en az 2 polis öldü, 4 polis de yaralandı.

Kabil'deki 2'nci saldırının bilinmeyen silahlı kişilerin bir Toyota Corolla aracına ateş açmasıyla meydana geldiği bildirildi.

Herat kentinde Yol Kenarına yerleştirilen Bombanın Patlaması sonucu ise 4 güvenlik gücü üyesinin öldüğü aktarıldı.

Yerel yetkililer, olayın Herat eyaletindeki Herat-İslam Qala otoyolunda meydana geldiğini söyledi.

Eyalet valisi Wahid Qatali, salı sabahı Herat-İslam Qala karayolunda yol kenarına yerleştirilen bombanın patlama sonucu 4 güvenlik gücü üyesinin öldüğünü söyledi.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER