HaberlerDünyaKabil'deki silahlı saldırıda 2 kadın yargıç hayatını kaybetti

Kabil'deki silahlı saldırıda 2 kadın yargıç hayatını kaybetti

​Afganistan'ın başkenti Kabil'de bugün sabah erken saatlerde düzenlenen silahlı saldırıda Afganistan Yüksek Mahkemesi üyesi 2 Afgan kadın yargıç hayatını kaybetti.

Kabil'deki silahlı saldırıda 2 kadın yargıç hayatını kaybetti

Taliban ile hükümet arasındaki barış görüşmelerine rağmen son aylarda özellikle yüksek makamlarda oturan kişilerin öldürülme eğiliminin korku uyandırdığı Afganistan'da son saldırıda 2 kadın yargıç yaşamını yitirdi.

Kabil polisi saldırıyı doğrularken Yargıtay Sözcüsü Ahmed Fehim, kadın yargıçlara yönelik saldırının yargıçların bir mahkeme aracıyla ofislerine götürülürken yolda gerçekleştiğini açıkladı.

Afgan yetkililer saldırılardan Taliban'ı sorumlu olduğunu öne sürerken Taliban, bu suçlamayı reddetti.

Afganistan Yüksek Mahkemesi üyeleri, Şubat 2017'de saldırıya uğramış ve en az 20 kişi hayatını kaybetmişti.

ABD, Taliban ile yaptığı anlaşmanın bir parçası olarak mayısa kadar ülkeden tüm askerlerini çekmeyi planlıyor.

İLGİLİ HABERLER

Fransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiFransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldüYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldüABD'de bir günde 2 bin 255 kişi daha Covid-19'dan öldüABD'de bir günde 2 bin 255 kişi daha Covid-19'dan öldüÇin: İran'a yönelik uygulanan yaptırımlar kaldırılmalıÇin: İran'a yönelik uygulanan yaptırımlar kaldırılmalı
SIRADAKİ HABER