HaberlerDünyaJohnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söyledi

Johnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söyledi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkesinde tespit edilen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğine dair ileri araştırma gerektiren bulgular olduğunu açıkladı.

Johnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söyledi

Johnson yaptığı açıklamada "Yeni türün daha yüksek bir ölüm oranıyla bağlantılı olabileceğine dair bazı kanıtlar var." ifadelerine yer verdi.

İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya'da görülen 3 ayrı Covid-19 türü olduğu, İngiltere'de tespit edilen türün, diğerlerinden yüzde 30-70 daha kolay bulaştığı kaydedildi.  

Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, son 24 saatte 1401 kişinin daha ölmesiyle Covid-19 kaynaklı can kaybı sayısı 95 bin 981'e çıktı.

Avrupa'da virüs nedeniyle en çok ölümün görüldüğü ülke olan İngiltere'de, yeni türün vakaları yükseltmesinin ardından 5 Ocak'ta yeniden karantinaya gidilmişti.

İLGİLİ HABERLER

ABD UCM’nin siyonist işgal rejimi hakkında başlattığı soruşturmaya karşı çıktıABD UCM’nin siyonist işgal rejimi hakkında başlattığı soruşturmaya karşı çıktıUCM işgal altındaki Filistin topraklarında işlenen suçlara yönelik soruşturma başlattıUCM işgal altındaki Filistin topraklarında işlenen suçlara yönelik soruşturma başlattıDAİŞ'ten Irak polisine saldırı: 3 ölüDAİŞ'ten Irak polisine saldırı: 3 ölüMyanmar'da göstericilere ateş açılması sonucu 38 kişi öldüMyanmar'da göstericilere ateş açılması sonucu 38 kişi öldüRusya'da Covid-19 nedeniyle 475 kişi daha öldüRusya'da Covid-19 nedeniyle 475 kişi daha öldü
SIRADAKİ HABER