HaberlerDünyaJohnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söyledi

Johnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söyledi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkesinde tespit edilen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğine dair ileri araştırma gerektiren bulgular olduğunu açıkladı.

Johnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söyledi

Johnson yaptığı açıklamada "Yeni türün daha yüksek bir ölüm oranıyla bağlantılı olabileceğine dair bazı kanıtlar var." ifadelerine yer verdi.

İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya'da görülen 3 ayrı Covid-19 türü olduğu, İngiltere'de tespit edilen türün, diğerlerinden yüzde 30-70 daha kolay bulaştığı kaydedildi.  

Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, son 24 saatte 1401 kişinin daha ölmesiyle Covid-19 kaynaklı can kaybı sayısı 95 bin 981'e çıktı.

Avrupa'da virüs nedeniyle en çok ölümün görüldüğü ülke olan İngiltere'de, yeni türün vakaları yükseltmesinin ardından 5 Ocak'ta yeniden karantinaya gidilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER