HaberlerDünyaJoe Biden güvenlik önlemleri altında yemin edecek

Joe Biden güvenlik önlemleri altında yemin edecek

​ABD Başkanı seçilen Joe Biden, ülkede eşi görülmemiş güvenlik önlemleri altında görev yemini etmeye hazırlanıyor.

Joe Biden güvenlik önlemleri altında yemin edecek

Seçimlerde birinci çıkarak ABD başkanı seçilen Joe Biden bugün yerel saatle 11.00'de yemin etmesi planlanıyor.

Başkanlık seçimlerinden yaklaşık iki buçuk ay sonra seçimin galibi Demokrat Partili politikacı Joe Biden, ülkenin 46'ıncı başkanı olarak bugün yemin ederek Beyaz Saray'daki yeni görevine başlayacak.

Ülkede Kongre baskınından sonra güvenlik önlemlerinin had safhada olduğu bir yemin töreni yaşanacak. Bu tören ülke tarihinin en kaotik yemin töreni olacak.

Donald Trump, Joe Biden'in yemin törenine katılmayacak. Trump, tören sırasında kendine ait Palm Beach'teki tatil otelinde olacak.

Olağanüstü önlemler

Trump’ı destekleyen bazı grupların yemin töreninin düzenleneceği gün 50 eyalette silahlı gösteri düzenleyeceklerini açıklamıştı.

Silahlı eylemlerin yaşanabileceği istihbaratı üzerine, ABD ordusu Washington’a sevk ettiği 8 bin 500 Ulusal Muhafız sayısını önce 21 bine, ardından 25 bine kadar çıkaracağını açıkladı.

ABD Kongres’inde 6 Ocak’ta yaşanan baskında 6 kişi ölmüş, onlarca kişi yaralanmıştı.   

İLGİLİ HABERLER

Covid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiCovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldıkYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldıkİran Coronavirus nedeniyle 31 ülkeyle olan uçak seferlerini durdurduİran Coronavirus nedeniyle 31 ülkeyle olan uçak seferlerini durdurduSiyonist işgal rejiminden Şam'a hava saldırısıSiyonist işgal rejiminden Şam'a hava saldırısıBM Myanmar'daki şiddet olaylarını kınadıBM Myanmar'daki şiddet olaylarını kınadı
SIRADAKİ HABER