HaberlerDünyaJoe Biden güvenlik önlemleri altında yemin edecek

Joe Biden güvenlik önlemleri altında yemin edecek

​ABD Başkanı seçilen Joe Biden, ülkede eşi görülmemiş güvenlik önlemleri altında görev yemini etmeye hazırlanıyor.

Joe Biden güvenlik önlemleri altında yemin edecek

Seçimlerde birinci çıkarak ABD başkanı seçilen Joe Biden bugün yerel saatle 11.00'de yemin etmesi planlanıyor.

Başkanlık seçimlerinden yaklaşık iki buçuk ay sonra seçimin galibi Demokrat Partili politikacı Joe Biden, ülkenin 46'ıncı başkanı olarak bugün yemin ederek Beyaz Saray'daki yeni görevine başlayacak.

Ülkede Kongre baskınından sonra güvenlik önlemlerinin had safhada olduğu bir yemin töreni yaşanacak. Bu tören ülke tarihinin en kaotik yemin töreni olacak.

Donald Trump, Joe Biden'in yemin törenine katılmayacak. Trump, tören sırasında kendine ait Palm Beach'teki tatil otelinde olacak.

Olağanüstü önlemler

Trump’ı destekleyen bazı grupların yemin töreninin düzenleneceği gün 50 eyalette silahlı gösteri düzenleyeceklerini açıklamıştı.

Silahlı eylemlerin yaşanabileceği istihbaratı üzerine, ABD ordusu Washington’a sevk ettiği 8 bin 500 Ulusal Muhafız sayısını önce 21 bine, ardından 25 bine kadar çıkaracağını açıkladı.

ABD Kongres’inde 6 Ocak’ta yaşanan baskında 6 kişi ölmüş, onlarca kişi yaralanmıştı.   

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER