HaberlerDünyaJaponya'daki depremde toprak, 29 santimetre güneydoğuya kaydı

Japonya'daki depremde toprak, 29 santimetre güneydoğuya kaydı

Japonya'da geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen deprem sonucu bölgede yer yüzeyi kayması ve çökmesi tespit edildi.Japonya Coğrafi Araştırma Enstitüsü'nden yapılan açıklamaya göre, 22 kasım'da Nagano eyaletinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki...

Japonya'daki depremde toprak, 29 santimetre güneydoğuya kaydı
Japonya'da geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen deprem sonucu bölgede yer yüzeyi kayması ve çökmesi tespit edildi.

Japonya Coğrafi Araştırma Enstitüsü'nden yapılan açıklamaya göre, 22 kasım'da Nagano eyaletinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonucu, depremin etkili olduğu bölgedeki toprak yüzeyinin güneydoğu yönünde 29 santimetre kaydığı ve yaklaşık 12 santimetre çöktüğü tespit edildi.

Araştırma Enstitüsü, GPS sistemi ile tespit ettiği kaymanın, özellikle depremden en çok zarar gören Nagano eyaletinin Hakuba ilinde gözlemlendiğini açıkladı. Deprem sonrası en çok evin yıkıldığı bölgenin Hakuba olduğu bildirildi.

Japonya 22 Kasım'da 6,8 şiddetinde depremle sarsılmış, 23 Kasım'da da yine aynı bölgede 6,3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Ayrıca bölgede şimdiye kadar kaydedilen 75 artçı depremden en sonuncusu ise yerel saatle bu sabah 06:00 sularında yaşandı. Japonya'da şu ana kadar meydana gelen depremlerde 41 kişi yaralandı, 54 ev ise sarsıntıya dayanamayarak yıkıldı.

Öte yandan, deprem korkusuyla sığınma noktalarında bulunan 159 kişinin hala evlerine dönmekten çekindiği bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER