HaberlerDünyaJaponya’da OHAL kapsam alanı genişletiliyor

Japonya’da OHAL kapsam alanı genişletiliyor

Japonya’da Covid-19 ile mücadele kapsamında 4 eyalette süren olağanüstü hâl (OHAL) kapsamına 7 eyalet daha eklendi. OHAL'in, 7 Şubat’a kadar sürmesi planlanıyor.

Japonya’da OHAL kapsam alanı genişletiliyor

Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, vaka sayılarında düşüş eğilimi görülmeyen 7 eyaletin daha OHAL kapsamına alındığını söyledi.

Karara göre, Kanto bölgesinden Toçigi, Kansai bölgesinden Osaka, Hyogo ve Kyoto, Tokai bölgesinden Aiçi ve Gifu, Kyuşu bölgesinden Fukuoka eyaletleri bundan böyle OHAL kapsamında yer alacak.

Başkent Tokyo, kuzeyindeki Saitama, doğusundaki Çiba, güneyindeki Kanagawa eyaletinde 8 Ocak’tan bu yana OHAL uygulanırken yeni kararla, bu sayı 11'e yükseldi.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıFransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıSiyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit etti Siyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit ettiABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçtiİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçti
SIRADAKİ HABER