HaberlerDünyaJaponya'da mutant virüs saptandı

Japonya'da mutant virüs saptandı

İngiltere'de ortaya çıkan ve diğer Coronavirus çeşitlerine göre daha fazla yayıldığı belirtilen mutant virüs, Japonya'daki 5 kişide saptandı.

Japonya'da mutant virüs saptandı

Japonya Sağlık Bakanlığı, ülkedeki uluslararası havaalanlarında karantinada bulunan beş kişide yapılan testlerde İngiltere'de yayılan yeni bir Covid-19 varyantının tespit edildiğini açıkladı.

Japonya, böylece daha bulaşıcı olduğuna inanılan mutasyona uğramış Coronavirus'le ilgili ilk vakaları doğrulamış oldu.

Sağlık Bakanı Norihisa Tamura, düzenlediği basın toplantısında, enfekte olmuş 5 kişinin 70 yaşın altında olduğunu ve İngiltere'ye seyahat geçmişine sahip olduğunu söyledi ve 4'ünün asemptomatik olduğunu kaydetti.

Tamura, 5 kişiden 2'sinin başkent Tokyo'daki Haneda havaalanına ulaştığını, diğerlerinin ise Osaka eyaletindeki Kansai havaalanına indiğini söyledi.

Japon hükümeti Perşembe günü, mutant virüs karşısında İngiltere'den iş veya eğitim gibi amaçlarla gelen yabancı uyruklulara kısıtlama getirmişti.

Mutant virüs dün de Almanya'da tespit edilmişti.

İLGİLİ HABERLER

ABD Cemal Kaşıkçı cinayeti raporunu açıklayacakABD Cemal Kaşıkçı cinayeti raporunu açıklayacakDışişlerinden Nijerya'daki saldırılara kınamaDışişlerinden Nijerya'daki saldırılara kınamaFransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiFransa’da son 4 ayın günlük en yüksek vaka sayısı kaydedildiSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduSiyonist işgal rejimi Filistinli 5 genç kızı alıkoyduYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldüYunanistan’da Covid-19 aşısı olanlarda 5 ağır yan etki görüldü
SIRADAKİ HABER