HaberlerDünyaJaponya'da kuş gribi nedeniyle 400 bin tavuk itlaf edilecek

Japonya'da kuş gribi nedeniyle 400 bin tavuk itlaf edilecek

Japonya'nın Chiba bölgesinde tespit edilen kuş gribinin insanlara bulaşma riski nedeniyle 400 bin tavuğun itlaf edileceği açıklandı.

Japonya'da kuş gribi nedeniyle 400 bin tavuk itlaf edilecek

Japonya'nın Chiba bölgesinde tespit edilen kuş gribinin bulaşma riski olduğundan dolayı 410 bin tavuğun itlaf edileceği ve yerel yetkililerin Japonya Öz Savunma Kuvvetlerinden bu konuda yardım istediği belirtildi.

Kuş gribi, kuşlarda son derece bulaşıcı ve ciddi bir solunum yolu hastalığı. Dünya Sağlık Örgütüne göre, kuş gribi türleri genellikle insanlara bulaşmamakla birlikte bazı durumlarda insanları da enfekte ettiği rapor edilmiştir.

Daha önce Hindistan'da kuş gribi salgınından etkilendiği değerlendirilen 350 bin kümes hayvanının telef olduğu açıklanmıştı.

Bir süre önce Almanya'nın bazı bölgelerinde tespit edilen kuş gribinin yayılmasını önlemek için 62 binden fazla hindi ve ördeğin itlaf edilmesi talimatı verilmiş, Macaristan'da da görülen kuş gribinin yayılmaması için 90 bin hindinin itlaf edildiği kaydedilmişti.

İLGİLİ HABERLER

BM Myanmar'daki şiddet olaylarını kınadıBM Myanmar'daki şiddet olaylarını kınadıABD'de son 24 saatte 67 bin 819 yeni vaka tespit edildiABD'de son 24 saatte 67 bin 819 yeni vaka tespit edildiMyanmar'da göstericilere ateş açıldı: 18 ölüMyanmar'da göstericilere ateş açıldı: 18 ölüDarbeci Sisi'nin uyardığı gazeteciden haber alınamıyorDarbeci Sisi'nin uyardığı gazeteciden haber alınamıyorTürkiye'nin Tahran Büyükelçisi İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldıTürkiye'nin Tahran Büyükelçisi İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
SIRADAKİ HABER