HaberlerDünyaJaponya'da kuş gribi nedeniyle 400 bin tavuk itlaf edilecek

Japonya'da kuş gribi nedeniyle 400 bin tavuk itlaf edilecek

Japonya'nın Chiba bölgesinde tespit edilen kuş gribinin insanlara bulaşma riski nedeniyle 400 bin tavuğun itlaf edileceği açıklandı.

Japonya'da kuş gribi nedeniyle 400 bin tavuk itlaf edilecek

Japonya'nın Chiba bölgesinde tespit edilen kuş gribinin bulaşma riski olduğundan dolayı 410 bin tavuğun itlaf edileceği ve yerel yetkililerin Japonya Öz Savunma Kuvvetlerinden bu konuda yardım istediği belirtildi.

Kuş gribi, kuşlarda son derece bulaşıcı ve ciddi bir solunum yolu hastalığı. Dünya Sağlık Örgütüne göre, kuş gribi türleri genellikle insanlara bulaşmamakla birlikte bazı durumlarda insanları da enfekte ettiği rapor edilmiştir.

Daha önce Hindistan'da kuş gribi salgınından etkilendiği değerlendirilen 350 bin kümes hayvanının telef olduğu açıklanmıştı.

Bir süre önce Almanya'nın bazı bölgelerinde tespit edilen kuş gribinin yayılmasını önlemek için 62 binden fazla hindi ve ördeğin itlaf edilmesi talimatı verilmiş, Macaristan'da da görülen kuş gribinin yayılmaması için 90 bin hindinin itlaf edildiği kaydedilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER