HaberlerDünyaJaponya'da kar ve fırtına nedeniyle 11 kişi daha öldü

Japonya'da kar ve fırtına nedeniyle 11 kişi daha öldü

​Küresel ısınma nedeniyle bazı ülkelerde kuraklık yaşanırken, Japonya son yılların en büyük kar fırtınasıyla karşı karşıya kaldı. Ülkede 15 Aralık'tan bu yana ölenlerin sayısı 38'e yükseldi.

Japonya'da kar ve fırtına nedeniyle 11 kişi daha öldü

Japonya Yangın ve Afet Yönetimi Ajansı'nın verdiği bilgilere göre, ülkede yoğun kar yağışı nedeniyle en az 11 kişinin öldüğünü ve 226 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Afet İl Yönetimi, 4'ü Niigata eyaleti 3'ü de Fukui eyaletinde olmak üzere toplam yaşları 60 ila 80 olan 7 kişinin öldüğünü, 47 kişinin de çatılardaki karı temizlerken kayarak düştüğünü ve yaralandığını belirtti.

Yaralılardan 5 kişinin hastaneye kaldırılırken karda uzun süre mahsur kaldığı ifade edildi.

Kar fırtınası sırasında Fukui eyaletindeki Hokuriku Otoyolu'nda yaklaşık bin araba mahsur kaldı.  Toyama eyaletindeki Tokai-Hokuriku Otoyolu'nda 200'den fazla araba yoğun kar altında kalırken, Niigata eyaletindeki 8 Nolu Ulusal Karayolu üzerinde 250'ye kadar araba sıkıştı.

Meteoroloji ajansı, Japonya Denizi kıyısındaki bölgede 10'dan fazla gözlem noktasının mevcut soğuk dalga sırasında pazar gecesi geç saatlere kadar 72 saat boyunca rekor kar yağışı kaydettiğini söyledi.  

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER