HaberlerDünyaJaponya'da Covid-19 nedeni ile OHAL tekrar gündemde

Japonya'da Covid-19 nedeni ile OHAL tekrar gündemde

Başkent Tokyo ve çevresindeki Saitama, Çiba ve Kanagawa eyaletlerinin valileri, Covid-19 vakalarının artması nedeniyle Japonya hükümetine olağanüstü hâl uygulanması çağrısı yaptı.

Japonya'da Covid-19 nedeni ile OHAL tekrar gündemde

Hükümet tarafından da olumlu karşılanan OHAL için, hükümete bağlı Covid-19 uzman heyetinin tavsiye kararının bekleneceği belirtildi.

Japonya'da Covid-19 vaka sayısı 242 bin 768'e, virüse bağlı can kaybı sayısı 3 bin 585'e yükseldi.

OHAL, nisan başında önce 7 bölgede ilan edilmiş ve 16 Nisan'da tüm ülke genelinde yaygınlaştırılmıştı. Daha sonra kademeli olarak kaldırılan OHAL, ülke genelinde 25 Mayıs'ta sonlandırılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Belçika’da Covid-19 ile mücadele kapsamında seyahat kısıtlaması kararı alındıBelçika’da Covid-19 ile mücadele kapsamında seyahat kısıtlaması kararı alındıİspanya’da Covid-19 vaka ve can kayıplarındaki artış devam ediyorİspanya’da Covid-19 vaka ve can kayıplarındaki artış devam ediyorFransa'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 649 ölümFransa'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 649 ölümJohnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söylediJohnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söylediMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19 kaynaklı ölü sayısı 95 bini geçtiMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19 kaynaklı ölü sayısı 95 bini geçti
SIRADAKİ HABER