HaberlerDünyaJaponya'da Covid-19 nedeni ile OHAL tekrar gündemde

Japonya'da Covid-19 nedeni ile OHAL tekrar gündemde

Başkent Tokyo ve çevresindeki Saitama, Çiba ve Kanagawa eyaletlerinin valileri, Covid-19 vakalarının artması nedeniyle Japonya hükümetine olağanüstü hâl uygulanması çağrısı yaptı.

Japonya'da Covid-19 nedeni ile OHAL tekrar gündemde

Hükümet tarafından da olumlu karşılanan OHAL için, hükümete bağlı Covid-19 uzman heyetinin tavsiye kararının bekleneceği belirtildi.

Japonya'da Covid-19 vaka sayısı 242 bin 768'e, virüse bağlı can kaybı sayısı 3 bin 585'e yükseldi.

OHAL, nisan başında önce 7 bölgede ilan edilmiş ve 16 Nisan'da tüm ülke genelinde yaygınlaştırılmıştı. Daha sonra kademeli olarak kaldırılan OHAL, ülke genelinde 25 Mayıs'ta sonlandırılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER