HaberlerDünyaJaponya’da Covid-19 ile mücadele önlemlerine uymayanlara para cezası verilecek

Japonya’da Covid-19 ile mücadele önlemlerine uymayanlara para cezası verilecek

Japonya'da parlamento, Covid-19 ile mücadele önlemlerine uymayan kişi ve kurumlara ceza verilmesini kapsayan yasa değişikliğini onayladı.

Japonya’da Covid-19 ile mücadele önlemlerine uymayanlara para cezası verilecek

Bu kapsamda, hastanede tedavi olmayı kabul etmeyen Coronavirus hastalarına 500 bin yene (4 bin 760 dolar) kadar ceza verilebilecek.

Sağlık kuruluşlarının salgın soruşturmalarına katılmayı reddeden kişi ve kuruluşlar ile tedbirler kapsamında işletme saatlerini kısaltmayan restoran ve barlara 300 bin yene (2 bin 850 dolar) kadar ceza uygulanabilecek.

Salgın tedavisini reddedenlere hapis cezasını öngören madde, iktidar ve muhalefet milletvekillerinin müzakereleri sonucu tasarıdan çıkarıldı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER