HaberlerDünyaJagland, Avrupa Konseyi Genel Sekreterliği'ne yeniden seçildi

Jagland, Avrupa Konseyi Genel Sekreterliği'ne yeniden seçildi

Nobel Ödül Komitesi Başkanlığı da yapan Thorbjørn Jagland, Avrupa Konseyi Genel Sekreterliği'ne yeniden seçildi.

Jagland, Avrupa Konseyi Genel Sekreterliği'ne yeniden seçildi
Nobel Ödül Komitesi Başkanlığı da yapan Thorbjørn Jagland, Avrupa Konseyi Genel Sekreterliği'ne yeniden seçildi.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde (AKPM) gerçekleşen, 300 konsey üyesinin katıldığı oylama gizli yapıldı. Oylamada 153 kişinin 'evet', 93 kişinin 'hayır' oyu kullandığı kaydedildi. Jagland, yapılan seçimin kendisi için 'büyük bir an' olduğunu belirterek, "Çünkü, bana 5 yıl önce başlanan önemli süreci devam ettirme fırsatı veriliyor." ifadelerini kullandı.

Thorbjørn Jagland, konsey olarak daha iyi şeyler yapacak inandığını aktardı. Parlamenterler Meclisi'yle daha iyi bir ilişkinin nasıl kurulabiliceğine ilişkin bazı fikirlerinin olduğunu dile getirdi. Thorbjørn Jagland, seçimin AKPM tarafından yapılmasının, kurumun bütünlüğünü temin edip, garanti altına aldığını dile getirdi.

Ayrıca Norveç Başbakanı Erna Solberg, Norveç Dışişleri Bakanı Børge Brende ve NATO Genel Sekreterliği'ni yakında devralacak olan Jens Stoltenberg, Thorbjørn Jagland'a tebrik mesajı gönderdi.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER