HaberlerDünyaİzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattı

İzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattı

Avrupa Birliği, aşı pasaportu/sertifikası konusunda görüş birliğine varamamış olsa da İzlanda'nın aşı pasaportu uygulamasına geçtiği belirtildi.

İzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattı

İzlanda Sağlık Bakanlığı, aşının iki dozu da yapılan 4800 İzlandalının bu belgeyi almaya hak kazandığını duyurarak sertifikanın dağıtımı için özel bir internet sitesinin hizmete sokulduğunu açıkladı.

Bakanlık açıklamasında, "Amaç, aşı olanların sınır kontrollerinde sertifika gösterip kısıtlamalardan muaf olabilmelerini, bu sayede de ülkeler arası hareketliliği kolaylaştırmak" ifadesi kullanıldı.

İzlanda, AB ülkelerinden aşı sertifikası alanların ülkeye girişine izin verecek.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER