HaberlerDünyaİzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattı

İzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattı

Avrupa Birliği, aşı pasaportu/sertifikası konusunda görüş birliğine varamamış olsa da İzlanda'nın aşı pasaportu uygulamasına geçtiği belirtildi.

İzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattı

İzlanda Sağlık Bakanlığı, aşının iki dozu da yapılan 4800 İzlandalının bu belgeyi almaya hak kazandığını duyurarak sertifikanın dağıtımı için özel bir internet sitesinin hizmete sokulduğunu açıkladı.

Bakanlık açıklamasında, "Amaç, aşı olanların sınır kontrollerinde sertifika gösterip kısıtlamalardan muaf olabilmelerini, bu sayede de ülkeler arası hareketliliği kolaylaştırmak" ifadesi kullanıldı.

İzlanda, AB ülkelerinden aşı sertifikası alanların ülkeye girişine izin verecek.

İLGİLİ HABERLER

UCM işgal altındaki Filistin topraklarında işlenen suçlara yönelik soruşturma başlattıUCM işgal altındaki Filistin topraklarında işlenen suçlara yönelik soruşturma başlattıDAİŞ'ten Irak polisine saldırı: 3 ölüDAİŞ'ten Irak polisine saldırı: 3 ölüMyanmar'da göstericilere ateş açılması sonucu 38 kişi öldüMyanmar'da göstericilere ateş açılması sonucu 38 kişi öldüRusya'da Covid-19 nedeniyle 475 kişi daha öldüRusya'da Covid-19 nedeniyle 475 kişi daha öldüİran'dan nükleer anlaşmaya "şartlı" devam kararıİran'dan nükleer anlaşmaya "şartlı" devam kararı
SIRADAKİ HABER