HaberlerDünyaİtalya son 24 saatte 8 bin Covid-19 vakası ve 377 ölüm bildirdi

İtalya son 24 saatte 8 bin Covid-19 vakası ve 377 ölüm bildirdi

​İtalya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 377 kişinin öldüğünü açıkladı. Böylelikle İtalya'da virüs kaynaklı ölü sayısı 82 bin 554'e çıkmış oldu.

İtalya son 24 saatte 8 bin Covid-19 vakası ve 377 ölüm bildirdi

İtalya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vaka ve ölü sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakanlığın paylaştığı verilere göre, ülkede son 24 saatte yaklaşık 9 bin yeni vaka tespit edildiği kaydedildi. Böylece ülkede toplam vaka sayısı 2 milyon 390 bini aşmış oldu.

İtalya; ABD, Brezilya, Hindistan ve Meksika ve İngiltere'nin ardından en fazla Covid kaynaklı ölüm kaydeden ülke konumunda.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yayınlanan bir rapora göre, virüsün ülkede Kasım 2019'da dolaşımda olduğu öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER

Meksika'da salgına bağlı bir günde bin 273 ölümMeksika'da salgına bağlı bir günde bin 273 ölümABD'de zihinsel engelli siyahi genci öldüren polisler suçsuz bulunduABD'de zihinsel engelli siyahi genci öldüren polisler suçsuz bulunduAlmanya ve Belçika'da 23 ton kokain ele geçirildiAlmanya ve Belçika'da 23 ton kokain ele geçirildiABD destekli muhalif Guaido kamu görevlerinden men edildiABD destekli muhalif Guaido kamu görevlerinden men edildiHindistan'da salgına bağlı günlük ölüm ve vakalar artış gösterdiHindistan'da salgına bağlı günlük ölüm ve vakalar artış gösterdi
SIRADAKİ HABER