HaberlerDünyaİtalya Dışişleri Bakanlığı: İki Rus yetkili ciddi bir casusluk olayına karıştı

İtalya Dışişleri Bakanlığı: İki Rus yetkili ciddi bir casusluk olayına karıştı

İtalya Dışişleri Bakanlığı, casusluk yapmakla suçladıkları iki Rus yetkiliyi sınır dışı etme kararı aldıklarını açıkladı.

İtalya Dışişleri Bakanlığı: İki Rus yetkili ciddi bir casusluk olayına karıştı

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanlığı’na çağrılan Rusya Büyükelçisi’ne İtalyan hükümetinin protesto notası iletilmiştir. Ayrıca kendisine, ciddi bir (casusluk) olayına karışan iki (büyükelçilik) çalışanının derhal sınır dışı edileceği bilgisi verilmiştir” dedi.

Dia Maio’nun söz konusu açıklaması, İtalyan polisinin salı akşamı düzenlediği bir operasyonda, Rusya adına casusluk yaptığı sanılan bir İtalyan albay ile bir Rus askeri ataşenin gözaltına almasını izledi.

Rusya Dışişleri’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise “İki diplomatımızın İtalya’dan sınır dışı edilecek olmasından üzüntü duyuyoruz. İtalya ile ilişkilerimizin seviyesine hiç uymayan bu eylem karşısında tarafımızın atacağı adımları daha sonra ayrıca açıklayacağız” ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER