HaberlerDünyaİtalya Dışişleri Bakanlığı: İki Rus yetkili ciddi bir casusluk olayına karıştı

İtalya Dışişleri Bakanlığı: İki Rus yetkili ciddi bir casusluk olayına karıştı

İtalya Dışişleri Bakanlığı, casusluk yapmakla suçladıkları iki Rus yetkiliyi sınır dışı etme kararı aldıklarını açıkladı.

İtalya Dışişleri Bakanlığı: İki Rus yetkili ciddi bir casusluk olayına karıştı

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanlığı’na çağrılan Rusya Büyükelçisi’ne İtalyan hükümetinin protesto notası iletilmiştir. Ayrıca kendisine, ciddi bir (casusluk) olayına karışan iki (büyükelçilik) çalışanının derhal sınır dışı edileceği bilgisi verilmiştir” dedi.

Dia Maio’nun söz konusu açıklaması, İtalyan polisinin salı akşamı düzenlediği bir operasyonda, Rusya adına casusluk yaptığı sanılan bir İtalyan albay ile bir Rus askeri ataşenin gözaltına almasını izledi.

Rusya Dışişleri’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise “İki diplomatımızın İtalya’dan sınır dışı edilecek olmasından üzüntü duyuyoruz. İtalya ile ilişkilerimizin seviyesine hiç uymayan bu eylem karşısında tarafımızın atacağı adımları daha sonra ayrıca açıklayacağız” ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER