HaberlerDünyaİtalya'da son 24 saatte salgın nedeniyle 492 ölüm

İtalya'da son 24 saatte salgın nedeniyle 492 ölüm

İtalya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 492 kişinin öldüğünü açıkladı. Böylelikle İtalya'da virüse bağlı can kaybı 87 bin 381'e çıkmış oldu.

İtalya'da son 24 saatte salgın nedeniyle 492 ölüm

İtalya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vaka ve ölü sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

Paylaşılan verilere göre, ülkede Covid-19'a bağlı 492 kişinin daha öldüğü kaydedildi. Böylelikle İtalya'da virüs kaynaklı yaşamını yitirenlerin sayısı 87 bin 381'e yükseldi.

Ülkede son 24 saatte 14 bin 372 yeni vaka tespit edilmesiyle toplam vaka 2 milyon 515 bini aşmış oldu.

İtalya; ABD, Brezilya, Meksika, Hindistan ve İngiltere'nin ardından en fazla Covid kaynaklı ölüm kaydeden ülke konumunda.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre, ülkede bir milyon 650 binden fazla kişi Covid-19'a karşı aşılandı. Bunlardan yaklaşık 338 binine her iki doz aşının da  uygulandığı belirtildi.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yayınlanan bir rapora göre, virüsün ülkede Kasım 2019'da dolaşımda olduğu öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER