HaberlerDünyaİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 521 artarak 85 bine dayandı

İtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 521 artarak 85 bine dayandı

​İtalya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 521 kişinin öldüğünü açıkladı. Böylelikle İtalya'da virüse bağlı can kaybı 84 bin 202'ye çıkmış oldu.

İtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 521 artarak 85 bine dayandı

İtalya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vaka ve ölü sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

Paylaşılan verilere göre, ülkede Covid-19'a bağlı 521 kişinin daha öldüğü kaydedildi. Böylelikle İtalya'da virüs kaynaklı yaşamını yitirenlerin sayısı 84 bin 202'ye yükseldi.

Ülkede son 24 saatte 14 bin 78 yeni vaka tespit edilmesiyle toplam vaka 2 milyon 428 bini aşmış oldu.

İtalya; ABD, Brezilya, Hindistan ve Meksika ve İngiltere'nin ardından en fazla Covid kaynaklı ölüm kaydeden ülke konumunda.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yayınlanan bir rapora göre, virüsün ülkede Kasım 2019'da dolaşımda olduğu öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER

Avusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacakFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacakRuhani: Tüm üye ülkeler BMGK kararını tam uygulamalıRuhani: Tüm üye ülkeler BMGK kararını tam uygulamalı
SIRADAKİ HABER