HaberlerDünyaİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 488 artarak 85 bini geçti

İtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 488 artarak 85 bini geçti

​İtalya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 488 kişinin öldüğünü açıkladı. Böylelikle İtalya'da virüse bağlı can kaybı 85 bin 162'ye çıkmış oldu.

İtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 488 artarak 85 bini geçti

İtalya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vaka ve ölü sayısına ilişkin son verileri paylaştı.

Paylaşılan verilere göre, ülkede Covid-19'a bağlı 488 kişinin daha öldüğü kaydedildi. Böylelikle İtalya'da virüs kaynaklı yaşamını yitirenlerin sayısı 85 bin 162'ye yükseldi.

Ülkede son 24 saatte 13 bin 331 yeni vaka tespit edilmesiyle toplam vaka 2 milyon 455 bini aşmış oldu.

İtalya; ABD, Brezilya, Hindistan ve Meksika ve İngiltere'nin ardından en fazla Covid kaynaklı ölüm kaydeden ülke konumunda.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yayınlanan bir rapora göre, virüsün ülkede Kasım 2019'da dolaşımda olduğu öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER