HaberlerDünyaİtalya'da Covid-19 kaynaklı 361 kişi daha öldü 18 bin yeni vaka tespit edildi

İtalya'da Covid-19 kaynaklı 361 kişi daha öldü 18 bin yeni vaka tespit edildi

​İtalya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 361 kişinin öldüğünü açıkladı. Böylelikle İtalya'da virüs kaynaklı ölü sayısı 78 bin 755'e çıkmış oldu.

İtalya'da Covid-19 kaynaklı 361 kişi daha öldü 18 bin yeni vaka tespit edildi

İtalya Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vakaları ve ölü sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakanlığın paylaştığı verilere göre, ülkede son 24 saatte 18 bin 627 yeni vaka tespit edildiği kaydedildi. Böylece ülkede toplam vaka sayısı 2 milyon 276 bini aşmış oldu.

İtalya; ABD, Brezilya, Hindistan ve Meksika ve İngiltere'nin ardından en fazla Covid kaynaklı ölüm kaydeden ülke konumunda.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yayınlanan bir rapora göre, virüsün ülkede Kasım 2019'da dolaşımda olduğu öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER

İzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıİzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülke
SIRADAKİ HABER