HaberlerDünyaİtalya'da Covid-19'dan ölü sayısı 65 bine dayandı

İtalya'da Covid-19'dan ölü sayısı 65 bine dayandı

​İtalya Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle son 24 saatte 484 kişinin öldüğünü açıkladı. Böylelikle İtalya'da virüs kaynaklı can kaybı sayısı 64 bin 520'ye çıkmış oldu.

İtalya'da Covid-19'dan ölü sayısı 65 bine dayandı

İtalya, en çok Covid-19 ölümünün yaşandığı Avrupa ülkesi Birleşik Krallık'ı geride bıraktı.

İtalya; ABD, Brezilya, Hindistan ve Meksika'dan ardından en fazla Covid kaynaklı ölüm kaydeden ülke konumuna yükseldi.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yayınlanan bir rapora göre, virüsün ülkede Kasım 2019'da dolaşımda olduğu öngörülüyor.

İtalya'da hükümetin virüsün yeni yıl sezonunda yayılmasını engellemek için 21 Aralık-6 Ocak tarihlerinde bölgeler arası seyahatleri yasaklayan planı onayladığı belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Akdeniz'de göçmen teknesi battı: 43 ölüAkdeniz'de göçmen teknesi battı: 43 ölüAlmanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyorAlmanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyorİspanya'da şiddetli patlamaİspanya'da şiddetli patlamaBeyaz Saray'dan ayrılan Trump: Bir şekilde geri döneceğimBeyaz Saray'dan ayrılan Trump: Bir şekilde geri döneceğimReşide Tuleyb: “israil ırkçı bir devlettir ve Filistinlileri aşıdan mahrum bırakıyor"Reşide Tuleyb: “israil ırkçı bir devlettir ve Filistinlileri aşıdan mahrum bırakıyor"
SIRADAKİ HABER