HaberlerDünyaİsveç'te bakanlık binasındaki Osmanlı tuğrası Bozkır'ı duygulandırdı

İsveç'te bakanlık binasındaki Osmanlı tuğrası Bozkır'ı duygulandırdı

İsveç’e iki günlük resmi ziyaret gerçekleştiren Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, ziyaretinin ikinci gününde Türk kökenli Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan ile makamında görüştü.Görüşme öncesi, Şehircilik...

İsveç'te bakanlık binasındaki Osmanlı tuğrası Bozkır'ı duygulandırdı
İsveç’e iki günlük resmi ziyaret gerçekleştiren Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, ziyaretinin ikinci gününde Türk kökenli Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan ile makamında görüştü.

Görüşme öncesi, Şehircilik ve İskan Bakanlığı binasının ön cephesindeki Osmanlı tuğrası bakanın dikkatini çekti. Twitter hesabından tuğranın fotoğrafını yayınlayan Bakan Bozkır, "İsveç Şehircilik ve İskan Bakanlığı'nın ön cephesinde Osmanlı tuğrasını görmek beni çok duygulandırdı." diye yazdı.

OSMANLI TUĞRASININ HİKAYESİ

Stockholm’de 1600 yılında inşa edilen ve 1709 yılında postaneye çevrilen tarihi Kraliyet Postanesi, şimdilerde Şehircilik ve İskan Bakanlığı olarak kullanılıyor. Bina inşa edilirken büyük ülkelerden birer sembol istenmiş ve Osmanlı da bir tuğra göndermiş. İsveç yetkilileri de tuğrayı giriş kapılarının birinin üzerine yerleştirmiş.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER