HaberlerDünyaİsveçli madencileri yaşam odaları kurtardı

İsveçli madencileri yaşam odaları kurtardı

İsveç’in Garpenberg şehrindeki bir madende bu sabah yangında ölen ya da yaralanan olmadı. Yangın esnasında madende bulunan 159 madenci, alınan geniş güvenlik önlemleri sayesinde hızla tahliye edildi. Madencilerin, yaşam odaları sayesinde kurtulduğu açıklandı.

İsveçli madencileri yaşam odaları kurtardı

Yangın bu sabah saat 9.00 sularında meydana geldi. Madenin 826 metre derininde çıkan yangın kısa sürede genişledi. Ancak maden yönetiminin aldığı geniş güvenlik önlemleri herhangi bir can kaybının yaşanmasını engelledi. Madende bulunan 159 madenci 10.30’a kadar tamamen tahliye edildi. Bölgedeki madenlerde bakır, çinko, kurşun ve gümüş yatakları bulunuyor.

Yangın sonrasında maden yönetimi bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada yangının detayları verildi ve madencilerin yaşam odalarına sığınarak yangından kurtulduğu ifade edildi. Maden yetkilisi Mats Jansson İsveç medyasına yaptığı açıklamada yangının hâlâ devam ettiğini ve madende ciddi miktarda duman ve zehirli gaz bulunduğunu ifade etti.

Türkiye'de madenlerde yaşam odalarının zorunlu olmasına dair geçtiğimiz yıl TBMM'ye verilen yasa teklifi, hükümetin bildirdiği görüşe uygun olarak, AK Partili milletvekillerinin oylarıyla reddedilmişti. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Meksika Devlet Başkanı Obrador Covid-19'a yakalandıMeksika Devlet Başkanı Obrador Covid-19'a yakalandıABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 430 bine yaklaştıABD'de Covid-19'dan ölenlerin sayısı 430 bine yaklaştıBrezilya'da otobüs kazası: 14 ölü 32 yaralıBrezilya'da otobüs kazası: 14 ölü 32 yaralıÇin'deki madenden 10 kişinin cesedine ulaşıldıÇin'deki madenden 10 kişinin cesedine ulaşıldıHazreti İbrahim Camii’ndeki restorasyon çalışmaları siyonistler tarafından engelleniyorHazreti İbrahim Camii’ndeki restorasyon çalışmaları siyonistler tarafından engelleniyor
SIRADAKİ HABER