HaberlerDünyaİstanbul'daki Afganistan konferansı hazırlıkları sürüyor

İstanbul'daki Afganistan konferansı hazırlıkları sürüyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, Afganistan barış süreci için İstanbul'da yapılması planlanan konferansla ilgili hazırlıkların devam ettiğini açıkladı.

İstanbul'daki Afganistan konferansı hazırlıkları sürüyor

Konferansın ne zamana planlandığı konusunda ayrıntı vermeyen Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price, barış sürecinin hızlandırılmasının amaçlandığı konferansla ilgili diğer ayrıntıların ev sahibi ülke (Türkiye) tarafından açıklanacağını söyledi.

ABD ile Taliban arasında 2020 yılı Şubat ayında varılan anlaşma kapsamında, Afganistan'daki Amerikan askerlerinin 1 Mayıs'a kadar ülkeden çekilmesi öngörülmüştü. Ancak Amerikalı yetkililer bugüne kadarki açıklamalarında, çekilmenin bu tarihe yetişemeyeceğini belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER