HaberlerDünyaİspanya tarihinin en büyük sentetik uyuşturucu sevkiyatını durdurdu

İspanya tarihinin en büyük sentetik uyuşturucu sevkiyatını durdurdu

​İspanya'da düzenlenen operasyonda 827 bin ecstasy tableti, 76 kilo amfetamin sülfat, 310 kilo esrar maddesine el konuldu.

İspanya tarihinin en büyük sentetik uyuşturucu sevkiyatını durdurdu

İspanyol kolluk kuvvetleri, yasadışı uyuşturucu ticaretine karşı yürütülen operasyon çerçevesinde uluslararası bir suç örgütünün faaliyetlerini durdurdu.

Sivil Muhafızları tarafından yapılan açıklamada, polisin ülke tarihindeki en büyük sentetik uyuşturucu sevkiyatını durdurduğu belirtildi.

Açıklamada, ayrıca kolluk kuvvetlerinin, hem İspanya'da hem de yurtdışında daha fazla kaçakçılık için uyuşturucuların üretildiği iki gizli laboratuvarı da tespit etti.

Kolluk kuvvetlerinin 827 bin ecstasy tableti, 76 kilo amfetamin sülfat, 310 kilo esrar ve diğer uyuşturucu maddelere el koyduğu bildirildi.

Operasyonda 11 kişi gözaltına alındığı ifade edilen açıklamada, gözaltına alınanlar arasında  İspanya ve Hollanda vatandaşlarının yanı sıra İtalya, Kolombiya ve Romanya vatandaşlarının da olduğu kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER