HaberlerDünyaİspanya'da Covid-19 aşısı olmayı reddedenlerin kaydı tutulacak

İspanya'da Covid-19 aşısı olmayı reddedenlerin kaydı tutulacak

​İspanya Sağlık Bakanı, Covid-19 aşısı olmayı reddedenlerin kaydının tutulacağını ve kayıtların diğer Avrupa Birliği üyesi ülkelerle paylaşılacağını açıkladı.

İspanya'da Covid-19 aşısı olmayı reddedenlerin kaydı tutulacak

İspanya Sağlık Bakanı Salvador Illa, kayıt listesinin kamuya ya da işverenlerin erişimine kapalı olacağını belirterek, "Virüsü yenmenin yolu herkesin aşılanması" olduğunu öne sürdü.

Illa, aşının zorunlu olmayacağını(!) söyledikten sonra, "Aşı olmayı reddeden insanların kaydını tutacağız ve Avrupalı ortaklarımızla paylaşacağız. Kamuya açık bir belge olmayacak ve verilerin korunmasına büyük bir saygı gösterilerek oluşturulacak" ifadesini kullandı.

Ülkede şu anda AB üyesi ülkeler tarafından onaylanan Pfizer-BioNTech aşısı yapılıyor. İspanya'da Covid-19'dan ölenlerin sayısı 50 bini aşmış durumda.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER