HaberlerDünyaİspanya Başbakanı: Bu hiç bir dine değil, barbarlığa karşı savaştır

İspanya Başbakanı: Bu hiç bir dine değil, barbarlığa karşı savaştır

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Tunus’taki terör saldırısında ölen iki İspanyol vatandaşıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Brüksel’de AB Zirvesi öncesi basına konuşan Rajoy, dün hayatını kaybeden Cirera Sanchez çiftinin ailesine...

İspanya Başbakanı: Bu hiç bir dine değil, barbarlığa karşı savaştır
İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Tunus’taki terör saldırısında ölen iki İspanyol vatandaşıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Brüksel’de AB Zirvesi öncesi basına konuşan Rajoy, dün hayatını kaybeden Cirera Sanchez çiftinin ailesine başsağlığı dileğinde bulunurken, iki İspanyol vatandaşının saldırıdan sağ kurtulmuş olmasından duyduğu mumnuniyeti dile getirdi.

Mariano Rajoy, Tunus Devlet Başkanı'nı arayarak, İspanya'nın her türlü desteğe hazır olduğunu ilettiği bilgisini verdi.
"Cihatçı terörizmi bir kaç senedir tüm vatandaşların en büyük sorunlarından biri olmaya devam ediyor. Onlar Müslümanların ve Müslüman olmayanların düşmanıdır." diyen İspanya Başbakanı, “Burada belirtilmesi gereken önemli nokta savaşın hiç bir dine karşı değil barbarlığa karşı olduğudur. Bu barbarlık ve medeniyet arasındaki savaştır.” ifadelerini kullandı.

Mariano Rajoy, uluslararası işbirliğinin önemine değinerek, terörle daha etkin mücadele edebilmek için Avrupa çapında kanunları sürekli adapte etmek gerektiğini kaydetti. Enerji konusunun zirvenin önemli maddelerinden biri olduğunu aktaran Başbakan Rajoy, toplantılarda Ukrayna ve Libya’nın da ele alınacağını söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Endonezya'da deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 46'ya çıktıEndonezya'da deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 46'ya çıktıÇin'de dondurmada Coronavirus tespit edildiÇin'de dondurmada Coronavirus tespit edildiMerkel'in partisinin genel başkanlığına Laschet seçildiMerkel'in partisinin genel başkanlığına Laschet seçildiFransa'da 9 cami daha kapatıldıFransa'da 9 cami daha kapatıldıİran Kevir Çölü'ndeki tatbikatta balistik füze denediİran Kevir Çölü'ndeki tatbikatta balistik füze denedi
SIRADAKİ HABER