HaberlerDünyaİsmail Heniyye, Katar Emiri Âl Sâni ile Filistin’deki gelişmeleri görüştü

İsmail Heniyye, Katar Emiri Âl Sâni ile Filistin’deki gelişmeleri görüştü

İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki HAMAS heyeti, Doha’da Katar Emiri Temim bin Hamed Âl Sâni ile görüştü.

İsmail Heniyye, Katar Emiri Âl Sâni ile Filistin’deki gelişmeleri görüştü

Heniyye, Körfez’de uzlaşının sağlanması ve Körfez Ülkeleri Konseyi (KİK) 41’inci Liderler Zirvesi’nden çıkan olumlu sonuçlar dolayısıyla Âl Sâni’yi kutladı.

Tarafların görüşmede Filistin’in durumunu ele aldıkları, Heniyye’nin Katar Emiri’ne son gelişmeler ve özellikle de milli birliği sağlama çabaları hakkında bilgi verdiği kaydedildi.

Zirvede, Körfez ülkeleri ve Mısır arasında imzalanan dayanışma anlaşmasının başta Filistin davası olmak üzere ümmetin davalarını savunmada ortak Arap çalışmasını güçlendirecek önemli bir başarı olduğunu ifade eden Heniyye, anlaşmazlıkların bir yana bırakılmasının Filistin davasına da olumlu yansımalarının olacağını söyledi.

Haziran 2017'de Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından Katar'a abluka uygulası başlamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Siyonistler El-Halil'de 100'den fazla zeytin fidanını söktüSiyonistler El-Halil'de 100'den fazla zeytin fidanını söktüDünya Sağlık Örgütü: Dünya ahlaki bir başarısızlığın eşiğindeDünya Sağlık Örgütü: Dünya ahlaki bir başarısızlığın eşiğindeJapaonya'da 130 araçın karıştığı zincileme kazada bir kişi öldüJapaonya'da 130 araçın karıştığı zincileme kazada bir kişi öldüHindistan'da kamyon göçmenleri ezdi: 15 ölüHindistan'da kamyon göçmenleri ezdi: 15 ölüİran'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 87 kişi hayatını kaybettiİran'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 87 kişi hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER