HaberlerDünyaIŞİD turşuyu da yasakladı!

IŞİD turşuyu da yasakladı!

Suriye ve Irak'ta birçok noktayı ele geçirerek şeriat ilan eden IŞİD, "yasak" listesine yenilerini ekledi. Terör örgütü, son olarak turşu ve çerez tüketimini "haram" ilan etti.

IŞİD turşuyu da yasakladı!

Basnews"in haberine göre, Musul'da pazara operasyon yapan IŞİD militanları, kuruyemiş, turşu ve sirke dükkanlarını kapatırken mallara el koydu.

Terör örgütü, erkeklere de Afgan kıyafeti giymeleri için çağrı yaptı.

IŞİD ayrıca, halktan Irak kimliklerini teslim edip kendilerinin hazırladığı İslam Devleti kimliği almalarını istedi.

TUZHURMATU YENİDEN HEDEFTE

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının, Irak"ın Selahaddin ilinin Tuzhurmatu ilçesine de saldırı başlattığı bildirildi.

IŞİD militanları, Şii Türkmen nüfusun yoğun olduğu Tuzhurmatu ilçesine üç koldan saldırdı. Kerkük ve Tuzhurmatu arasındaki Elasrıya köyü, Tuzhurmatu-Tikrit yolundaki Selam köyü ve Hasa bölgesinde çatışmalar başladı.

Peşmerge güçleri ve Şii gruplara ait Asaib Ehil el-Hak örgütü milisleri, IŞİD"in saldırılarına karşılık veriyor. Bölgedeki şiddetli çatışmalar devam ediyor.

Tuzhurmatu ilçesi, Irak ordusunun çekilmesinin ardından 11 Haziran'da Iraklı Kürtlerin silahlı gücü peşmergenin kontrolüne geçmişti.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor
SIRADAKİ HABER