HaberlerDünyaİşgalci siyonist rejime ait uçaklar Beyrut sahasını ihlal etti

İşgalci siyonist rejime ait uçaklar Beyrut sahasını ihlal etti

​Lübnan Silahlı Kuvvetler Komutanlığı, 5 Ocak'ta işgalci siyonist rejimin hava unsurlarının ülkenin hava sahasını en az 10 kez işgal ettiğini bildirdi.

İşgalci siyonist rejime ait uçaklar Beyrut sahasını ihlal etti

Al Mayadeen TV kanalının haberine göre, işgalci Siyonist rejim uçakları Lübnan'ın başkenti Beyrut'un hava sahasında orta ve alçak irtifalarda uçuş gerçekleştirdi.

İnsansız bir hava aracının da hava sahasını ihlal ettiği belirtildi.

Lübnan Silahlı Kuvvetleri komutanlığından bir yetkili, 5 Ocak'ta işgal rejiminin, ülkenin hava sahasını en az 10 kez işgal ettiğini, Beyrut ve başkentin güneyinde bulunan Bshamun, Shueifat ve Aramun bölgeleri üzerinden yoğun uçuşlar yaptıklarını bildirdi.

Öte yandan işgalci donanmaya ait tekneler de Cape Al-Naqura'daki deniz sınırını iki kez ihlal etti.

Lübnan, işgalci Siyonist rejimi 2020'de BM Güvenlik Konseyi'ne defalarca şikayette bulunmuş ve hava sahasının komşu Suriye'deki askeri hedeflere füze saldırıları başlatmak için kullanıldığına dikkat çekmişti.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da toplam vaka 3 milyonu can kaybı 73 bini geçtiFransa'da toplam vaka 3 milyonu can kaybı 73 bini geçtiBrezilya'da futbolcuları taşıyan uçak düştü: 4 ölüBrezilya'da futbolcuları taşıyan uçak düştü: 4 ölüSiyonist işgal rejimi BAE'de büyükelçilik açtıSiyonist işgal rejimi BAE'de büyükelçilik açtıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Azerbaycan açıklamasıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten Azerbaycan açıklamasıİtalya 11 bin Covid-19 vakası ve 299 ölüm bildirdiİtalya 11 bin Covid-19 vakası ve 299 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER