HaberlerDünyaİşgal rejiminin sözde mahkemesi Şeyh Raid Salah’ın hücre hapsi süresini uzattı

İşgal rejiminin sözde mahkemesi Şeyh Raid Salah’ın hücre hapsi süresini uzattı

​Siyonist işgalci rejiminin sözde mahkemesi, bugün Şeyh Raid Salah'ın hücre hapsinin 6 ay daha uzatılmasına karar verdi.

İşgal rejiminin sözde mahkemesi Şeyh Raid Salah’ın hücre hapsi süresini uzattı

Şeyh Salah'ın avukatlarından Halid Zebarika, Siyonist işgal rejimi tarafından alıkonulan Filistin 1948 İslami Hareketi’nin lideri Şeyh Salah’ın için hücre hapsinin 6 ay daha uzatılması istendiğini belirtmişti.

Av. Zebarika, işgal mahkemesinin, manevi değere sahip etkin bir şahsiyet olduğundan ötürü Şeyh Salah’ı,  güvenlik tehdidi olarak görüp hücre hapsini uzatma talebinde bulunduğunu ifade etti.

Filistin İslami Hareketi lideri Salah bugün itibariyle Askalan Cezaevi'ndeki hücre hapsinde 6. ayını dolduruyor.

Siyonist işgal rejimi tarafından alıkonulan Salah'ın aile ziyaretlerinin engellenmesinin yanı sıra birçok ihtiyacının da karşılanmadığı ifade edildi.

1958 yılında Ummu'l-Fahm'da doğan Şeyh Salah, evli ve 8 çocuk babasıdır. İlk olarak 1981’de daha sonra 2003, 2010, 2011, bir yıl sonra İngiltere'de, 2016 ve 2017’de tutuklandı. Ayrıca Mayıs 2010'da İsrail ordusunun saldırısına uğrayan Gazze filosu gemilerinden Mavi Marmara gemisindeki aktivistler arasında yer aldı.  

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER