HaberlerDünyaİşgal ordusu askerlerinden Ramallah'a baskın

İşgal ordusu askerlerinden Ramallah'a baskın

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentine baskın düzenleyen siyonist işgal rejimi askerleri, 5 Filistinliyi alıkoydu.

İşgal ordusu askerlerinden Ramallah'a baskın

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, işgalciler, Ramallah'taki bazı mahallelere baskın düzenledi. Baskında 5 Filistinliyi alıkoyan işgalciler, Filistinlilere ait bir araca da el koydu.

Bunun üzerine baskına tepki göstererek sokağa çıkan onlarca Filistinli ile işgal askerleri arasında arbede yaşandı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen işgalciler, çeşitli iddialarla Filistinlileri alıkoyuyor. Batı Şeria ve Kudüs'te sıradan hale gelen baskınlar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce işkence merkezlerinde tutuluyor.

Şu anda 170 çocuk, 39 kadın ve çok sayıda yaşlı dahil olmak üzere yaklaşık 4 bin 800 Filistinli çok ağır şartlarda zindanlarda tutuluyor.

 Zindanlardaki Filistinli esirler sürekli olarak fiziksel, zihinsel veya insanlık dışı muameleye maruz kalıyor.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER