HaberlerDünyaİşgal ordusu askerlerinden Ramallah'a baskın

İşgal ordusu askerlerinden Ramallah'a baskın

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentine baskın düzenleyen siyonist işgal rejimi askerleri, 5 Filistinliyi alıkoydu.

İşgal ordusu askerlerinden Ramallah'a baskın

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, işgalciler, Ramallah'taki bazı mahallelere baskın düzenledi. Baskında 5 Filistinliyi alıkoyan işgalciler, Filistinlilere ait bir araca da el koydu.

Bunun üzerine baskına tepki göstererek sokağa çıkan onlarca Filistinli ile işgal askerleri arasında arbede yaşandı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen işgalciler, çeşitli iddialarla Filistinlileri alıkoyuyor. Batı Şeria ve Kudüs'te sıradan hale gelen baskınlar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce işkence merkezlerinde tutuluyor.

Şu anda 170 çocuk, 39 kadın ve çok sayıda yaşlı dahil olmak üzere yaklaşık 4 bin 800 Filistinli çok ağır şartlarda zindanlarda tutuluyor.

 Zindanlardaki Filistinli esirler sürekli olarak fiziksel, zihinsel veya insanlık dışı muameleye maruz kalıyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER