HaberlerDünyaİşgal ordusu askerlerinden Ramallah'a baskın

İşgal ordusu askerlerinden Ramallah'a baskın

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentine baskın düzenleyen siyonist işgal rejimi askerleri, 5 Filistinliyi alıkoydu.

İşgal ordusu askerlerinden Ramallah'a baskın

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, işgalciler, Ramallah'taki bazı mahallelere baskın düzenledi. Baskında 5 Filistinliyi alıkoyan işgalciler, Filistinlilere ait bir araca da el koydu.

Bunun üzerine baskına tepki göstererek sokağa çıkan onlarca Filistinli ile işgal askerleri arasında arbede yaşandı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen işgalciler, çeşitli iddialarla Filistinlileri alıkoyuyor. Batı Şeria ve Kudüs'te sıradan hale gelen baskınlar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce işkence merkezlerinde tutuluyor.

Şu anda 170 çocuk, 39 kadın ve çok sayıda yaşlı dahil olmak üzere yaklaşık 4 bin 800 Filistinli çok ağır şartlarda zindanlarda tutuluyor.

 Zindanlardaki Filistinli esirler sürekli olarak fiziksel, zihinsel veya insanlık dışı muameleye maruz kalıyor.

İLGİLİ HABERLER

Azerbaycan Karabağ’da yaşanan çatışmalardaki kayıplarını güncellediAzerbaycan Karabağ’da yaşanan çatışmalardaki kayıplarını güncellediABD Kongre binasına giriş çıkışlar durdurulduABD Kongre binasına giriş çıkışlar durdurulduABD B-52 bombardıman uçaklarını Ortadoğu’ya yolladıABD B-52 bombardıman uçaklarını Ortadoğu’ya yolladıABD ve siyonistlerin planı İslam ülkelerini parçalamakABD ve siyonistlerin planı İslam ülkelerini parçalamakSlovakya'da ülkenin tamamına Covid-19 testi yapılmasını amaçlayan proje uygulamaya konulduSlovakya'da ülkenin tamamına Covid-19 testi yapılmasını amaçlayan proje uygulamaya konuldu
SIRADAKİ HABER