HaberlerDünyaİşgal altındaki Kudüs ve Beytlahim’de siyonist işgalcilerle çatışmalar yaşandı

İşgal altındaki Kudüs ve Beytlahim’de siyonist işgalcilerle çatışmalar yaşandı

Kudüs’ün doğusundaki et-Tur Mahallesi’nde işgalcilerle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı ve işgalcilerin bir genci alıkoyduğu belirtildi.

İşgal altındaki Kudüs ve Beytlahim’de siyonist işgalcilerle çatışmalar yaşandı

Görgü tanıkları, Araplar gibi giyinen işgal askerlerinin et-Tur Mahallesi’nde pusu kurduğunu ve 19 yaşındaki Muhammed Hatim Ebu’l-Heva isimli genci alıkoyarak götürdüğünü, bu sırada mahallede işgalcilerle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığını söyledi.

Siyonist işgalciler, et-Tur Mahallesi’ne komşu el-İseviyye köyünde de Ubeyd Mahallesi’ne baskın düzenledi. Baskın sırasında çatışmaların yaşandığı, yaralanan ya da alıkonulanın olmadığı belirtildi.

 Dün öğleden sonra ayrıca Beytlahim’e bağlı el-Hıdır beldesine baskın düzenleyen işgalcilerle belde sakini gençler arasında çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

 Görgü tanıkları, çatışmaların Daru Musa Mahallesi ile el-Halil-Kudüs yolu üzerinde yoğunlaştığını, işgal askerlerinin Filistinli gençlerin üzerine ateş açtığını, ses bombası ve göz yaşartıcı bomba attığını, Filistinli gençlerin de işgal askerlerini taşladığını bildirdi.

İşgal güçlerinin bölgede kurulu Yahudi yerleşkelerinde ikamet eden yerleşimcilerin tarımsal faaliyetlerde kullanmaları için belde arazilerine el koymak istediği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısıŞeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısıİran: ABD yönetimi ile hiçbir temasımız olmadıİran: ABD yönetimi ile hiçbir temasımız olmadıSuudi rejimi Aramco’ya saldırı yapıldığını doğruladıSuudi rejimi Aramco’ya saldırı yapıldığını doğruladıEkvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 20'ye yaralı sayısı 500'e yükseldiEkvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 20'ye yaralı sayısı 500'e yükseldiYunanistan'da 3.8 büyüklüğünde depremYunanistan'da 3.8 büyüklüğünde deprem
SIRADAKİ HABER