HaberlerDünyaİşgal altındaki Kudüs'te 108 yeni konutun inşa projesi onaylandı

İşgal altındaki Kudüs'te 108 yeni konutun inşa projesi onaylandı

Siyonist işgal rejimine bağlı sözde Kudüs Belediyesi, işgal altındaki Kudüs’ün kuzeyinde Yahudi yerleşimciler için 108 yeni konut inşa edilmesine onay verdi.

İşgal altındaki Kudüs'te 108 yeni konutun inşa projesi onaylandı

İşgal altındaki Kudüs'ün kuzeyinde yer alan Ramat Şlomo Yahudi yerleşim merkezinde 108 yeni konut inşa projesi onaylandı.

ABD başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden'ın Beyaz Saray'daki görevine başlamadan önce yeni yerleşim birimi projelerinin onaylanması için çok sayıda belediye meclisi oturumu düzenleneceği belirtildi.

Biden'ın görevi devralmasıyla birlikte yerleşim alanlarını genişletmeye yönelik projelerini durduracağından endişe edildiği, Biden'ın başkanlık koltuğuna oturacağı 20 Ocak 2021 tarihinden önce mümkün mertebede her yerleşim planının onaylanacağı ifade edildi.

ABD’nin Demokrat Partili ilk kadın başkan yardımcısı Kamala Harris, hafta sonunda Arap American News ajansına verdiği röportajda, Biden yönetiminin, işgal rejiminin yerleşim, ilhak ve genişleme planlarına da karşı çıkacağını vurgulamıştı.

Ayrıca Harris, ABD’nin yeni başkanı Biden yönetiminin, Filistinlilere yönelik ekonomik ve insani yardımı sağlamak için acil adımlar atacağını, Gazze'deki insani krizi çözüme kavuşturmak için mercek altına alacağını ve FKÖ’nün kapatılan ofisini tekrar açacağını ifade etmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER