HaberlerDünyaİşgal altındaki Filistin topraklarında birçok bölgeye baskın

İşgal altındaki Filistin topraklarında birçok bölgeye baskın

Siyonist işgalciler, dün gece ve bu sabah erken saatlerde Batı Şeria ve Kudüs’te birçok bölgeye baskın düzenledi ve aralarında bir çocuğun da olduğu çok sayıda kişiyi alıkoydu.

İşgal altındaki Filistin topraklarında birçok bölgeye baskın

Kalkiliya’nın güneyindeki Sanniriya köyüne baskın düzenleyen işgalciler, köy sakinlerinden 7 kişiyi alıkoydu.

Nablus’un güneyindeki Burin köyüne baskın düzenleyen işgalciler, Beytlahim’in güneyindeki Beyt Feccar beldesinde ikisi kardeş dört genci alıkoydu ve bir genci de darp etti.

Yerel kaynaklar, işgalcilerin, 27 yaşındaki Fayiz Muhammed Fayiz Tagatıga ile 25 yaşındaki kardeşi Selame’yi, 23 yaşındaki Velid İsa Tagatıga’yı ve 22 yaşındaki Atıf Muhammed Sevabite’yi evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını ve evlerde arama yaptığını söyledi.

İşgal ordusu, el-Halil’in el-Karantina bölgesinde Kafişe ailesinin evine baskın düzenleyerek arama yaptı.

Arap kıyafetleri giyen işgal askerlerinin de Hammade ed-Demec ve Vedi’ el-Gul isimli gençleri Cenin’in güneybatısındaki Yabed beldesi yakınlarında alıkoyduğu kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER