HaberlerDünyaİsam Yusuf: "Normalleşme süreciyle Filistin davasının tasfiyesi hedefleniyor"

İsam Yusuf: "Normalleşme süreciyle Filistin davasının tasfiyesi hedefleniyor"

Merkezi Londra'da bulunan Gazze'ye Destek İçin Uluslararası Halk Heyeti Başkanı İsam Yusuf, siyonist rejim ile normalleşme anlaşmaları ve Filistinlilerin meşru haklarını reddeden yaklaşımlar konusunda uyarıda bulundu.

İsam Yusuf: "Normalleşme süreciyle Filistin davasının tasfiyesi hedefleniyor"

İsam Yusuf yaptığı açıklamada, Filistin halkının haklarını yok saymaya yönelik çağrıların, bazı kesimlerin kutsiyet atfettiği işgal rejimi ile normalleşme anlaşmalarına teşvik eden kültürün doğal bir sonucu olduğunu belirtti.

Normalleşme süreciyle Filistin davasının tasfiyesinin hedeflendiğini belirten Yusuf, İslam alemiyle Arap halklarını, siyonist işgal rejimi ile dostluk kurma akımını engellemek üzere harekete geçmeye çağırdı.

Yusuf, saldırgan ve hukuksuz politikalarıyla Filistin halkına akla hayale sığmayan zulümleri reva gören işgal rejimi ile normalleşme anlaşmalarına hiçbir şekilde meşruiyet tanınmaması gerektiğini belirtti.

Yusuf, normalleşme anlaşmalarının, işgal rejiminin Filistinlilere yönelik işlediği suçlara dolaylı olarak destek vermek anlamına geldiğine dikkat çekerek, bu çerçevedeki her türlü girişimin, işgal rejimini, başta işgal altındaki Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik olmak üzere Filistinliler üzerindeki ihlallerini arttırma konusunda cesaretlendirdiğini kaydetti.

Yusuf, siyonistlerle normalleşmenin, işgalcileri daha fazla insanlık suçu işlemeye, saldırılarını artırmaya ve Filistin topraklarını Yahudileştirme planlarını uygulamaya teşvik ettiğine işaret etti.

İLGİLİ HABERLER

İran'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 87 kişi hayatını kaybettiİran'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 87 kişi hayatını kaybettiRasulayn'da 2 çocuğun öldüğü patlamanın failleri yakalandıRasulayn'da 2 çocuğun öldüğü patlamanın failleri yakalandıRusya'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 586 ölüm 21 bin yeni vakaRusya'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 586 ölüm 21 bin yeni vakaIrak'ta Haşdi Şabi üssünde 4 patlama: 9 ölüIrak'ta Haşdi Şabi üssünde 4 patlama: 9 ölüElâzığ'da yüz yüze eğitime bir gün ara verildiElâzığ'da yüz yüze eğitime bir gün ara verildi
SIRADAKİ HABER