HaberlerDünyaİsam Yusuf: "Normalleşme süreciyle Filistin davasının tasfiyesi hedefleniyor"

İsam Yusuf: "Normalleşme süreciyle Filistin davasının tasfiyesi hedefleniyor"

Merkezi Londra'da bulunan Gazze'ye Destek İçin Uluslararası Halk Heyeti Başkanı İsam Yusuf, siyonist rejim ile normalleşme anlaşmaları ve Filistinlilerin meşru haklarını reddeden yaklaşımlar konusunda uyarıda bulundu.

İsam Yusuf: "Normalleşme süreciyle Filistin davasının tasfiyesi hedefleniyor"

İsam Yusuf yaptığı açıklamada, Filistin halkının haklarını yok saymaya yönelik çağrıların, bazı kesimlerin kutsiyet atfettiği işgal rejimi ile normalleşme anlaşmalarına teşvik eden kültürün doğal bir sonucu olduğunu belirtti.

Normalleşme süreciyle Filistin davasının tasfiyesinin hedeflendiğini belirten Yusuf, İslam alemiyle Arap halklarını, siyonist işgal rejimi ile dostluk kurma akımını engellemek üzere harekete geçmeye çağırdı.

Yusuf, saldırgan ve hukuksuz politikalarıyla Filistin halkına akla hayale sığmayan zulümleri reva gören işgal rejimi ile normalleşme anlaşmalarına hiçbir şekilde meşruiyet tanınmaması gerektiğini belirtti.

Yusuf, normalleşme anlaşmalarının, işgal rejiminin Filistinlilere yönelik işlediği suçlara dolaylı olarak destek vermek anlamına geldiğine dikkat çekerek, bu çerçevedeki her türlü girişimin, işgal rejimini, başta işgal altındaki Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik olmak üzere Filistinliler üzerindeki ihlallerini arttırma konusunda cesaretlendirdiğini kaydetti.

Yusuf, siyonistlerle normalleşmenin, işgalcileri daha fazla insanlık suçu işlemeye, saldırılarını artırmaya ve Filistin topraklarını Yahudileştirme planlarını uygulamaya teşvik ettiğine işaret etti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER