HaberlerDünyaİranlı yetkiliden Kasım Süleymani suikastına ilişkin açıklama

İranlı yetkiliden Kasım Süleymani suikastına ilişkin açıklama

İran Meclis Başkanının özel danışmanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Kasım Süleymani'ye karşı düzenlenen saldırının faillerinin tespit edildiğini, faillerin sayısının 48'e yükseldiğini açıkladı.

İranlı yetkiliden Kasım Süleymani suikastına ilişkin açıklama

Kasım Süleymani suikastının birinci yıldönümünde düzenlenecek olan anma etkinliğinin pandemi nedeniyle internet üzerinden yapılacağını duyuran Emir Abdullahiyan, "Sağlık protokollerine uygun toplantı yapılması planlanıyor, bu program medya aracılığıyla canlı yayınlanacak. Halihazırda Şehit Kasım Süleymani'yi anma töreni uluslararası düzeyde de Yemen, Lübnan, Filistin ve Irak'ta yapılmaktadır." dedi.

Emir Abdullahiyan, suikastta rolü olanların tespit edildiğini, sayının 48'e yükseldiğini, bu kişiler hakkında yakında yargı kararı çıkmasını temenni ettiklerini belirtti.

Emir Abdullahiyan, "Saldırganlara birkaç ağır tokat atılmasına rağmen, sert intikamımız uygun bir zamanda ve doğru şekilde alınacaktır." diye konuştu.

Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis, 3 Ocak'ta ABD’nin Bağdat Havalimanında düzenlediği saldırıda hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER