HaberlerDünyaİranlı General Süleymani ve El-Mühendis için Irak'ta anma töreni

İranlı General Süleymani ve El-Mühendis için Irak'ta anma töreni

​3 Ocak 2019'da ABD tarafından düzenlenen operasyonla hayatını kaybeden İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi El-Mühendis, Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenlenen törenle anıldı.

İranlı General Süleymani ve El-Mühendis için Irak'ta anma töreni

Geçen yıl 3 Ocak'ta Uluslararası Bağdat Havalimanı yakınlarında ABD tarafından düzenlenen operasyonla hayatını kaybeden İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Örgütü Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi El-Mühendis için Bağdat'ta anma töreni düzenlendi.

Törende konuşan Haşdi Şabi Örgütü Başkanı Falih Feyyaz, "Cihat ve fedakârlık yolu uzun bir yoldur. Bizi yetiştirdiğiniz yolda devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Törene, Kasım Süleymani'nin posterlerini taşıyan binlerce kişinin katıldığı belirtildi. Düzenlenen törende ABD aleyhine sloganlar atıldı.

İranlı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Örgütü Başkan Yardımcısı El-Mühendis, 3 Ocak 2020'de Uluslararası Bağdat Havalimanı yakınlarında ABD tarafından düzenlenen operasyon sonucu hayatını kaybetmişlerdi.

İLGİLİ HABERLER

HAMAS: Filistin halkını korumaya hazırızHAMAS: Filistin halkını korumaya hazırızABD yönetimi BAE'ye F-35 satışını durdurduABD yönetimi BAE'ye F-35 satışını durdurduLübnan'da güvenlik güçleri ile göstericiler çatıştı: 220 yaralıLübnan'da güvenlik güçleri ile göstericiler çatıştı: 220 yaralıFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 351 ölüm bildirdiFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 351 ölüm bildirdiRusya Devlet Duması ABD ile varılan START-3 antlaşmasını onayladıRusya Devlet Duması ABD ile varılan START-3 antlaşmasını onayladı
SIRADAKİ HABER