HaberlerDünyaİran yabancı yatırımcıları ağırlıyor

İran yabancı yatırımcıları ağırlıyor

​İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ülkesinin düşmanın baskı ve ekonomik savaşı karşısında başarılı direnişine dikkati çekerek İran'ın düşman komplolarının başarısızlığından sonra yabancı yatırımcıları ve girişimcileri memnuniyetle karşıladığını söyledi.

İran yabancı yatırımcıları ağırlıyor

Hasan Ruhani perşembe günü, güneybatıdaki Çaharmahal ve Bahtiari eyaletlerinde Lordegan Petrochemical Company'nin açılışını yaptığı sırada ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kaybına atıfta bulunarak, "İran, (ABD) ekonomik savaşının son 3 yılında teslim olmayacağını kanıtladı ve düşmanları aşağılayıcı bir yenilgiye uğradı" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, jeopolitik konumu sayesinde hiçbir gücün İran'ı ortadan kaldıramayacağını vurgulayarak İran ekonomisini "büyük" ve "dirençli" olarak nitelendirdi. İran Cumhurbaşkanı, "Birçoğu İran'ı yok etmeye geldi, ancak başaramadı" dedi.

Ruhani, müreffeh ve ileriye dönük bir İran'ın hem bölge hem de dünya için önemli olduğunu belirterek, "İran hükümeti ve milleti (yatırım) kuralları ve düzenlemeleri çerçevesinde (İran'daki) yabancı yatırımcıların varlığını memnuniyetle karşılıyor" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER