HaberlerDünyaİran yabancı yatırımcıları ağırlıyor

İran yabancı yatırımcıları ağırlıyor

​İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ülkesinin düşmanın baskı ve ekonomik savaşı karşısında başarılı direnişine dikkati çekerek İran'ın düşman komplolarının başarısızlığından sonra yabancı yatırımcıları ve girişimcileri memnuniyetle karşıladığını söyledi.

İran yabancı yatırımcıları ağırlıyor

Hasan Ruhani perşembe günü, güneybatıdaki Çaharmahal ve Bahtiari eyaletlerinde Lordegan Petrochemical Company'nin açılışını yaptığı sırada ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kaybına atıfta bulunarak, "İran, (ABD) ekonomik savaşının son 3 yılında teslim olmayacağını kanıtladı ve düşmanları aşağılayıcı bir yenilgiye uğradı" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, jeopolitik konumu sayesinde hiçbir gücün İran'ı ortadan kaldıramayacağını vurgulayarak İran ekonomisini "büyük" ve "dirençli" olarak nitelendirdi. İran Cumhurbaşkanı, "Birçoğu İran'ı yok etmeye geldi, ancak başaramadı" dedi.

Ruhani, müreffeh ve ileriye dönük bir İran'ın hem bölge hem de dünya için önemli olduğunu belirterek, "İran hükümeti ve milleti (yatırım) kuralları ve düzenlemeleri çerçevesinde (İran'daki) yabancı yatırımcıların varlığını memnuniyetle karşılıyor" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İngiltere'de Covid-19 nedeniyle günlük ölü sayısı 2 binlere dayandıİngiltere'de Covid-19 nedeniyle günlük ölü sayısı 2 binlere dayandıABD'de Covid-19 salgınında son 24 saatte 2 bin 906 ölümABD'de Covid-19 salgınında son 24 saatte 2 bin 906 ölümAkdeniz'de göçmen teknesi battı: 43 ölüAkdeniz'de göçmen teknesi battı: 43 ölüAlmanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyorAlmanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyorİspanya'da şiddetli patlamaİspanya'da şiddetli patlama
SIRADAKİ HABER