HaberlerDünyaİran ürettiği Covid-19 aşısını ilk defa insan üzerinde test etmeye başladı

İran ürettiği Covid-19 aşısını ilk defa insan üzerinde test etmeye başladı

İranlı uzmanların geliştirdiği yerli aşı COVIRAN Bereket, klinik deneme aşamasında ilk defa insan üzerinde denendi.

İran ürettiği Covid-19 aşısını ilk defa insan üzerinde test etmeye başladı

İranlı bilim adamlarının geliştirdiği COVIRAN Bereket aşısı, Sağlık Bakanı Said Nemeki ve diğer yetkililerin katıldığı bir törenle, ilk defa insan üzerinde test edildi.

Aşının birinci günün ardından 14'üncü günde ikinci defa vurulacağı ve son aşama olan 28'inci günde de son dozun vücuda enjekte edileceği açıklandı.

65 bin kişinin aşı için gönüllü olduğu Şifa İlaç Grubu’nun ürettiği COVIRAN Bereket aşısı, ilk etapta 50 gönüllüye ve aşamalı olarak uygulanacak.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER