HaberlerDünyaİran ürettiği Covid-19 aşısını ilk defa insan üzerinde test etmeye başladı

İran ürettiği Covid-19 aşısını ilk defa insan üzerinde test etmeye başladı

İranlı uzmanların geliştirdiği yerli aşı COVIRAN Bereket, klinik deneme aşamasında ilk defa insan üzerinde denendi.

İran ürettiği Covid-19 aşısını ilk defa insan üzerinde test etmeye başladı

İranlı bilim adamlarının geliştirdiği COVIRAN Bereket aşısı, Sağlık Bakanı Said Nemeki ve diğer yetkililerin katıldığı bir törenle, ilk defa insan üzerinde test edildi.

Aşının birinci günün ardından 14'üncü günde ikinci defa vurulacağı ve son aşama olan 28'inci günde de son dozun vücuda enjekte edileceği açıklandı.

65 bin kişinin aşı için gönüllü olduğu Şifa İlaç Grubu’nun ürettiği COVIRAN Bereket aşısı, ilk etapta 50 gönüllüye ve aşamalı olarak uygulanacak.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER