HaberlerDünyaİran ürettiği Covid-19 aşısını ilk defa insan üzerinde test etmeye başladı

İran ürettiği Covid-19 aşısını ilk defa insan üzerinde test etmeye başladı

İranlı uzmanların geliştirdiği yerli aşı COVIRAN Bereket, klinik deneme aşamasında ilk defa insan üzerinde denendi.

İran ürettiği Covid-19 aşısını ilk defa insan üzerinde test etmeye başladı

İranlı bilim adamlarının geliştirdiği COVIRAN Bereket aşısı, Sağlık Bakanı Said Nemeki ve diğer yetkililerin katıldığı bir törenle, ilk defa insan üzerinde test edildi.

Aşının birinci günün ardından 14'üncü günde ikinci defa vurulacağı ve son aşama olan 28'inci günde de son dozun vücuda enjekte edileceği açıklandı.

65 bin kişinin aşı için gönüllü olduğu Şifa İlaç Grubu’nun ürettiği COVIRAN Bereket aşısı, ilk etapta 50 gönüllüye ve aşamalı olarak uygulanacak.

İLGİLİ HABERLER

İran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinİran’dan Biden yönetimine: Trump'ın politikalarını tekrar etmeyinTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyorTürkiye Covid-19 aşısında üçüncü adıma geçiyorFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 316 ölüm bildirdiFransa 26 bin Covid-19 vakası ve 316 ölüm bildirdiTrump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdiTrump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdiYunanistan İyon Denizi'ndeki kara sularını 12 mile çıkardıYunanistan İyon Denizi'ndeki kara sularını 12 mile çıkardı
SIRADAKİ HABER