HaberlerDünyaİran: Ürdün'de istikrarsızlığa karşıyız

İran: Ürdün'de istikrarsızlığa karşıyız

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, Ürdün'de yaşanan olaylara ilişkin, "Ürdün’de istikrarsızlığa ve bu ülkeye yönelik yabancı müdahaleye karşıyız." açıklamasını yaptı.

İran: Ürdün'de istikrarsızlığa karşıyız

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hatipzade, Ürdün'de yaşanan olaylara ilişkin olarak, "Batı Asya bölgesindeki herhangi bir iç karışıklık ve istikrarsızlık siyonist rejimin lehinedir. İslam ülkelerinde çıkan fitnelerde her zaman bu rejimin izleri bulunur." ifadelerine yer verdi.

Hatipzade, “Ürdün’de istikrarsızlığa ve bu ülkeye yönelik yabancı müdahaleye karşıyız. İç meselelerin yasalar çerçevesinde takip edilmesi gerektiğine inanırız." dedi.

Ürdün'de eski Veliaht Prens Hamza bin Hüseyin'in darbe girişimleri nedeniyle ev hapsine alındığı belirtilmişti.

Prens Hamza bin Hüseyin'in ev hapsine alındığı haberi, ülkede üst düzey bir dizi ismin 'güvenlik' gerekçeleriyle gözaltına alındığının duyurulmasının ardından geldi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER