HaberlerDünyaİran: Ürdün'de istikrarsızlığa karşıyız

İran: Ürdün'de istikrarsızlığa karşıyız

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, Ürdün'de yaşanan olaylara ilişkin, "Ürdün’de istikrarsızlığa ve bu ülkeye yönelik yabancı müdahaleye karşıyız." açıklamasını yaptı.

İran: Ürdün'de istikrarsızlığa karşıyız

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hatipzade, Ürdün'de yaşanan olaylara ilişkin olarak, "Batı Asya bölgesindeki herhangi bir iç karışıklık ve istikrarsızlık siyonist rejimin lehinedir. İslam ülkelerinde çıkan fitnelerde her zaman bu rejimin izleri bulunur." ifadelerine yer verdi.

Hatipzade, “Ürdün’de istikrarsızlığa ve bu ülkeye yönelik yabancı müdahaleye karşıyız. İç meselelerin yasalar çerçevesinde takip edilmesi gerektiğine inanırız." dedi.

Ürdün'de eski Veliaht Prens Hamza bin Hüseyin'in darbe girişimleri nedeniyle ev hapsine alındığı belirtilmişti.

Prens Hamza bin Hüseyin'in ev hapsine alındığı haberi, ülkede üst düzey bir dizi ismin 'güvenlik' gerekçeleriyle gözaltına alındığının duyurulmasının ardından geldi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER