HaberlerDünyaİran: Siyonist rejim hata yaparsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederiz

İran: Siyonist rejim hata yaparsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederiz

İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Emir Hatemi, "Siyonist rejim, eğer hata yaparsa, Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederiz" dedi.

İran: Siyonist rejim hata yaparsa Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederiz

Hatemi, siyonist rejim sözde Savunma Bakanı Benny Gantz'ın "İran'ın nükleer tesislerini vurmaya yönelik planlarını güncellediklerini" açıklamasının ardından, olası bir saldırı durumunda Tel Aviv ve Hayfa'nın vurulacağını söyledi.

Tuğgeneral Emir Hatemi, siyonist rejim yetkililerinin İran'a yönelik tehditlerine değinerek, "Bölgede hiç kimse siyonist rejimi istemiyor ve bu nedenle etraflarına duvar örmek zorunda kaldılar. Ayrıca, çaresizlik nedeniyle bazen İran'ı tehdit ediyorlar. Eğer hata yaparlarsa, Tel Aviv ve Hayfa'yı yerle bir ederiz" ifadelerine yer verdi.

Siyonist rejim sözde Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, 27 Ocak'ta yaptığı bir konuşmada, İran'ın nükleer programını önlemek için orduya yeni operasyonel planlar hazırlanması talimatı verdiğini belirtmişti.

Siyonist rejim sözde Savunma Bakanı Benny Gantz da 5 Mart'ta yaptığı açıklamada, ordunun, İran'ın nükleer tesislerini vurmaya yönelik planlarını güncellediğini duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER